3 lata doświadczenia, czas na zmiany, na ile się wycenić?

0

Prawdopodobnie będzie ciężko to zrobić jeśli ktoś nie wie jakie posiadam dokładnie umiejętności, ale spróbuje napisać kilka zdań krótko o sobie. A nóż widelec może ktoś będzie w stanie mi pomóc.

Otóż chodzi o to, że od 3 lat i kilku miesięcy pracuje w jednej firmie jako frontendowiec. Jest to moja pierwsza praca. Z juniora na mida przeskoczyłem dopiero po 3 latach, choć wydaje mi się, że było to spowodowane częstym zmienianiem projektów. Teraz chciałbym zmienić pracę, głównie z powodu tego, że ciągle pracowałem bez frameworka na frontendzie.

Technologie i języki w jakich pracowałem to m.in: html, css, sass, less, javascript, typescript, jquery, bootstrap, accessibility, bem, sitecore (cms), git, svn, c#, asp.net mvc, web forms, sql management studio, visual studio, visual studio code, iis, zeplin i tym podobne.

Dodam, że obecnie pracuje w mieście podlaskim. Angielski na poziomie B1/B2. Frameworki takiej ak angular, vue oraz react ogarniałem w międzyczasie sam. Jednak doświadczenie komercyjnego w nich nie mam. W tym roku uzyskałem tytuł mgr inż. na kierunku informatycznym. Jaką stawkę powinienem krzyczeć na rozmowach? Dodam, że interesowało by mnie teraz przejście na b2b.

I kolejne pytanie obecnie moja stawka to 5k netto na uop. Czy taka stawka jest słaba/dobra/przeciętna jak na miasto podlaskie oraz 3-letnie doświadczenie?

1

A śledzikować umiesz? ;) A na poważnie - nie za wiele niestety taki opis mówi co umiesz i w jakim stopniu.
Tragicznie nie jest jeśli chodzi o wynagrodzenie - ale w Warszawie dostaniesz więcej a to tylko 2,5 h pociągiem.
Jak nie masz rodziny na utrzymaniu - nie wiem na co czekasz.

4

Zasada jest taka, że w większych miastach można lepiej zarobić, więc skoro wolisz zostać na Podlasiu, to sam się skazujesz na mniejsze zarobki. Poza tym na pewno ilość dostępnych ofert jest tak niższa, niż w Wwa, gda czy Wro.

A czy myślałeś może o pracy zdalnej? Mógłbyś siedzieć tak, gdzie lubisz, a jednocześnie robić zlecenia dla większych klientów za porządną kasę.

Szkoda, że części z rzeczy, które umiesz, nauczyłeś się ę własnym zakresie, bo przez to nie do końca jesteś takim prawdziwym midem - znasz je, ale nie masz doświadczenia komercyjnego w tym zakresie.

2

@cerrato: chyba nie do konca prawda. Gadałem na Programistoku z ludźmi z Białegostoku, kolega z Krakowa też tam uciekł i da się tam niegorsze stawki niż w Krakowie (gdzie wydaje mi się że te wynagrodzenia są mocno wypłaszczone) wyciągnąć.

6
romek3572 napisał(a):

I kolejne pytanie obecnie moja stawka to 5k netto na uop. Czy taka stawka jest słaba/dobra/przeciętna jak na miasto podlaskie oraz 3-letnie doświadczenie?

Twoja stawka nie ma żadnego znaczenia. Istotne jest tylko ile masz czasu na szukanie pracy. Im wyższa stawka tym musisz odbyć więcej rozmów i/lub więcej się przygotowywać do rozmowy, w tym zwiększać swoje kompetencje, w tym również pracować na etacie. W końcu ktoś zapłaci tyle ile oczekujesz i/lub w końcu twoje stale wzrastające kompetencje będę tyle warte. Jeżeli zmniejszysz stawkę to automatycznie skraca się czas poszukiwania pracy, co nie oznacza, że jak junior zgodzi się na pracę za miskę ryżu to dostanie pracę. W wielu firmach nie chcą nieogarniętego juniora, a to dlatego, że szkolenie takiego juniora, w tym inwestowanie czasu w niego też kosztuje.

0

Myślałem o kwocie 10k + vat na b2b. W tym momencie na uop koszty pracodawcy wynoszą jakieś 8500, więc teoretycznie to jest równe 8.5k na fakturze + vat.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1