Co oprócz webdevu?

0

Zamierzam studiowac informatyke, nie jest to moja pasja
Kim mogę być oprocz web devem i game devem?

0

Studia nie zrobią z Ciebie web deva ani game deva. Możesz być kimkolwiek, jeśli będziesz się po godzinach rozwijał w wybranym przez siebie kierunku.

0

a jakie są ciekawe kierunki w których moge sie rozwijac?

0

Sam musisz odpowiedzieć sobie na to pytanie, bo nie wiem co Ty lubisz. Z innych kierunków rozwoju to pewnie grafika czy chociażby sieci.

3

Jesli to nie jest twoja pasja to mozesz zwyczajnie dropnac ze studiow szybko. Ale nawet nie dlatego ze bedzie trudno. Studia CS to nie kurs na programiste i jak kogos nie jaraja algorytmy, elektronika czy sieci albo inne rzeczy w szeroko pojetej informatyce to moze sie zanudzic na smierc. Nawet czesc programistow porzucila studia jako takie z tego powodu. Szczegolnie na pierwszym roku gdzie jest duzo matematyki

1

Być może łatwiej byłoby odpowiedzieć na Twoje pytania, jeśli powiedziałbyś nam, co lubisz, jak wspomniał @_Hegemon_. Jakie są Twoje pasje? No, brzmi to górnolotnie; samo "lubienie", myślę, wystarczy. Być może w informatyce jest jakiś kierunek (nie ten na studiach), który będzie dla Ciebie dobry, który będzie powiązany (lekko/mocno) z tym, co lubisz. Szczególnie ostatnimi czasy, moim zdaniem, zwiększyła się różnorodność kierunków rozwoju powiązanych z informatyką.

0
newbie997 napisał(a):

Zamierzam studiowac informatyke, nie jest to moja pasja
Kim mogę być

Jak będziesz opierać się tylko na tym, co cię nauczą na studiach, to pewnie tylko nauczycielem akademickim (po pójściu na doktorat). A jeśli wykażesz trochę inicjatywy to pewnie każdym, kim tylko chcesz.

oprocz web devem i game devem?

Pytanie czy po samej informatyce (bez nauki własnej) w ogóle mógłbyś być web devem czy game devem xD

0
newbie997 napisał(a):

Zamierzam studiowac informatyke, nie jest to moja pasja
Kim mogę być oprocz web devem i game devem?

No to powodzenia. Nie widzę sensu studiowania infy, jeśli tego nie lubisz. To są trudne studia (chyba że akurat wybierzesz coś po najniższej linii oporu, ale wtedy jaki sens jest tego?). Szybko zrezygnujesz z tych studiów, serio.

Wnioskuję z tego, że idziesz na infę tylko po to, że "w internetach piszą, że programiści dużo zarabiają"? Bo skoro tego nie lubisz, to nie widzę innej opcji. No i do tego chcesz studiować, a nawet nie wiesz co to jest^^ Serio, szkoda Twojego czasu, tylko będziesz się męczył i stresował.

2

Wyczuwam pójście na studia mając w myśli #15k a teraz obudzenie się z ręka w nocniku.

Zacznij pytać lokalnego Lidla czy jakieś miejsca mają wolne

3

Czemu nikt nie może po prostu odpowiedzieć na pytanie tylko piszecie jakieś głupie komentarze nic nie wnoszące do dyskusji...Chłopaka może jara informatyka tylko szuka jakiejś ciekawej specjalizacji, dziedziny w której chciałby się rozwijać a nie wie do końca jakie są. Kilka przykładowych: Data Science/Machine Learning, Sztuczna Inteligencja, Administrator Sieci, Grafika komputerowa, Blockchain, Security Engineer, Aplikacje mobilne, Admin baz danych. Tego jest na prawdę, tylko kwestia czy jest jakas dziedzina która Cię specjalnie interesuje

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0