Praca magisterska z zakresu webdevu

Odpowiedz Nowy wątek
2019-02-26 19:47

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 1 miesiąc temu

0

W tym semestrze zabieram się za pracę magisterską. Pod względem tematu mam dużą dowolność, więc chciałbym, żeby była to praca związana z tym, czym obecnie zajmuję się zawodowo i w jakiś sposób była dla mnie przydatna. Technologie, w których pracuję to Angular i .NET, ale potencjalnie byłbym też zainteresowany np. chmurą, architekturą backendu czy zastosowaniem angulara/innego frameworka na urządzeniach mobilnych(React Native, NativeScript).

Najchętniej machnąłbym jakąś aplikację webową i olał temat, ale tutaj musi się pojawić jakiś element badawczy w pracy jeżeli dobrze rozumiem ideę, stąd pytanie do was - co ciekawego można zrealizować w tematach okołowebowych? Myślałem o porównaniu Azure, AWS i rozwiązania Alibaby pod kątem takich aplikacji, tj. opisać możliwości i przygotować prostą aplikację pod każdą z tych platform a następnie porównać działanie(możliwości skalowania, dostępność, opóźnienia, koszty, w sumie nie wiem co by tu można opowiadać - pewnie poziom usług jest zbliżony).

Innym pomysłem, który mi chodzi z tyłu głowy, jest porównanie renderowania widoków w frameworkach frontendowych, tj. Virtual DOM z Reacta i alternatywnych pomysłów - może nawet budowa własnej implementacji takiego czegoś? Choć to pewnie jest dużo poważniejsze wyzwanie, szczególnie, że dużo lepiej czuję się na backendzie.

Będę wdzięczny za opinie na temat tych pomysłów, alternatywy oraz źródła inspiracji, gdzie mógłbym znaleźć ciekawe tematy z tego zakresu.

Pozostało 580 znaków

2019-02-26 20:12

Rejestracja: 1 rok temu

Ostatnio: 1 rok temu

0

Nie masz jeszcze promotora? Prawda?
Najpierw pozyskaj promotora. Określcie dokładnie temat z promotorem.

Rady magistra :)
Punkt 1. W przypadku pytań rozmawiasz z promotorem.
Punkty 2, 3, 4, 5... Patrz punkt 1.

Pozostało 580 znaków

2019-02-26 20:53

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 1 miesiąc temu

0

Mam promotora. Mam też normalną uczelnię, na której nie klepie się w magisterkach tego, co akurat promotorowi potrzebne do pracy doktorskiej, czy wybiera się temat z listy dostępnych ;) Wybrałem promotora, który porusza się w takich tematach i daje mi możliwość zaproponowania własnego tematu, co też planuję uczynić - jak już się na jakiś zdecyduję. Wiadomo, chodzi o zarys, który później będziemy wspólnie doprecyzowywać.

Pozostało 580 znaków

2019-02-26 21:41

Rejestracja: 1 rok temu

Ostatnio: 53 minuty temu

Lokalizacja: Kraków

0

No jak chcesz żeby był element badawczy i webdev... nie wiem, może jakaś analiza skalowalności jakiejś prostej, wzorcowej (czy nawet kilku wzorcowych) aplikacji zrealizowanej w różnych typowych architekturach? A jako element badawczy zaproponować jakąś swoją hybrydę lub wariację na temat tych architektur?

Są gotowe toole do testów obciążeniowych, bombardowania aplikacji zapytaniami itd. Mógłbyś zestawić sobie jakieś środowisko z aplikacją i zrobić badania, jak poszczególne implementacje radzą sobie pod różnym obciążeniem, ile obsługują żądań, jak sobie radzą gdy żądane akcje są proste, a jak gdy wymagają złożonej operacji i pracy sporej części aplikacji (tu np pokażesz różnicę monolit vs mikroserwis - dla jednego to będzie ledwie ciąg wywołań metod, dla drugiego żonglerka requestami) itp itd ;)


Nie znam się, ale się wypowiem

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0