CV po angielsku czy w j. angielskim?

0

Witam,
mam takie pytanie pytanie odnośnie CV. Wiele firm wymaga wysłania CV w j. angielskim. Czy taki życiorys powinien być kalką polskiego pod względem formy? Umieszczać tam zdjęcie, datę urodzenia? Czy będzie to traktowane przez rekrutera jako nieznajomość formy angielskiego Resume? Ma to jakieś znaczenie czy podczas rekrutacji? Od miesiąca rozsyłam CV zarówno w j. polskim, jak i angielskim (jeśli wymagane) i o ile tam gdzie wysłałem aplikację w j. polskim dzwonią i zapraszają, to w przypadku angielskich aplikacji żadnego odzewu.

0

Zobacz czy nie Masz błędów w tym angielskim; pokaż też może, jak wygląda. Wydaje mi się, że CV angielskie to w IT standart.

0

Ja cv tylko po angielsku. Znacznie lepiej się prezentuje niż po polsku

1

Wyobraźcie sobie teraz jakie wrażenie robi CV po chińsku. Warto z rekruterem dogadać się co do formy i języka. Niektórzy nie chcą CV w PDF ponieważ przerabiają je na swoją modłę, a inni rekrutują do polskich firm gdzie osoba, która je czyta niekoniecznie jest biegła w języku angielskim.

1

Ja od kilku lat slę tylko CV w języku angielskim. nikt nigdy nie narzekał. Zazwyczaj najważniejsze rzeczy są wytłuszczone, są to nazwy własne i nazwy technologii, nieprzetłumaczalne, więc co za róznica. jak widzą OOP, TDD, SOLID, i nazwę jakiegoś jezyka, to ogarną :D

1

Ja też od 3 lat nie utrzymuję już CV w języku polskim. Szkoda czasu. Jeśli dla jakiejs firmy to problem to raczej nie jest to firma w której zamierzam pracować.

6

CV po angielsku czy w j. angielskim?

To do prof. Miodka chyba jest pytanie? :-)

0

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Nikt jednak nie poruszył kwestii struktury takiego CV w języku angielskim. Czy powinno ono zachowywać zagraniczne zasady nieumieszczania zdjęć, daty urodzenia, płci itd? Czy powinno to być po prostu polskie CV, tylko napisane w języku angielskim?

Umieszczacie zdjęcia lub datę urodzenia w waszym CV (tym po angielsku)?

0

Jeżeli przygotowujesz CV w języku angielskim to z założeniem, że będzie je czytał obcokrajowiec, w innym wypadku to nie ma sensu.

2
hornypigeon napisał(a):

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Nikt jednak nie poruszył kwestii struktury takiego CV w języku angielskim. Czy powinno ono zachowywać zagraniczne zasady nieumieszczania zdjęć, daty urodzenia, płci itd? Czy powinno to być po prostu polskie CV, tylko napisane w języku angielskim?

W polskim CV też nie ma ani obowiązku, ani najmniejszego sensu chwalić się swoją datą urodzenia. Tak samo jak nie rozumiem, po co ludzie uważają za konieczność, żeby poinformować dział rekrutacji o swoim numerze klatki i mieszkania :) (Aż dziw, że nie precyzują, że wysłali CV z kanapy w dużym pokoju).

A w jaki sposób ukryłbyś w CV swoją płeć? Obstawiałbym, że wynika ona jednoznacznie z imienia i nazwiska; w każdym razie polskiego imienia i nazwiska. "Maria Rokita" to egzotyka, a i ten ma na pierwsze "Jan". A jeśli dla zagranicznego rekrutera nie jest to oczywiste, no, to chyba tym bardziej nie ma problemu?

Wstawianie zdjęcia faktycznie odradza się w krajach anglosaskich. Choć jest to w zasadzie głupie, skoro zazwyczaj tuż obok kandydat podaje link do swojego profilu na LinkedIn, gdzie na 99,9% ma swoje zdjęcie :) A choćby i nie podał, w XXI wieku rekruter może szybko wyguglować wygląd kandydata.

Niemniej w przypadku CV "na eksport" rzeczywiście zdjęcie bym, na wszelki wypadek, darował. Choć znowuż - ja nie dawałbym go i w polskim CV. Bo po co? Zgłaszam się na programistę, nie na prezentera wiadomości.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1