Gra w portfolio

0

Gdybym chciał się przyjąć na staż do firmy zajmującej się np. Tworzeniem stron internetowych i bym prócz własnego portfolio dołączył jakąś grę z js'a zrobioną na kursie z js to może tak być czy lepiej nie dołączać tej gry do całego projektu

1

Pewnie, że dodaj, nikt Cię przez to nie odrzuci przecież.

1

W githubie zawsze spoko.

0

Dzięki

2

Gra zrobiona na kursie JSa? Jeśli to są takie "gry" jak na tych wszystkich bootcampach, coś na poziomie TO DO list, to może być to zdecydowanie za mało. Poza własnym portfolio przydałoby się dorobić jeszcze coś "większego".

2
Czitels napisał(a):

W githubie zawsze spoko.

Na Github można kod poprzeglądać - z drugiej strony w przypadku gry jednak dobrze mieć grywalne demo, żeby można było efekt końcowy zobaczyć (a efekt końcowy może zobaczyć i docenić nie tylko programista, ale ktoś nietechniczny, nawet pani z HR. Natomiast kod ocenić może tylko programista).

Tak więc - zakładając, że kod masz ładny, jak i efekt końcowy ładny, to fajnie byłoby i to, i to pokazać.

Jeśli efekt końcowy ładny, ale kod brzydki, to można pokazać samo grywalne demo, a kodu nie udostępniać na Github (+ zminifikować i zobskurzyć kod, który idzie do przeglądarki, żeby nie było wstydu). Czyli model "closed source", tak działa większość aplikacji komercyjnych, gdzie masz tylko efekt końcowy, a nie podejrzysz sobie (w łatwy sposób) źródła, choćby dlatego, żeby nikt się nie śmiał z siedzącego tam kodu spaghetti.

Ale jak tylko kod masz uładniony, a efekt końcowy słaby, albo w ogóle gra nie działa czy ma bugi, to lepiej wtedy pokazać sam kod na Githubie, a nie pokazywać opcji grywalnej (w końcu jak ktoś widzi kod, to nie wie, czy coś działa, czy nie działa). Czyli taka ściema githubowa. Wiele osób tak robi, mam wrażenie. Chociaż mnie to nie przekonuje.

Ale można też wrzucić brzydki kod na GH i zabugowaną apkę do portfolio, i np. zacząć pisać bloga o tym, i dzielić się światem na temat procesu tworzenia (np. są blogi, na których programiści opisują coś w stylu "naprawiłem buga w swojej aplikacji"). Wtedy to twój blog byłby tym "portfolio", opisem twojego sposobu myślenia i procesu nauki. Że nie wszystko od razu jest piękne.

0

Rozumiem dzięki wszystkim za dobre rady

0

Powiedz mi jaka to gra. Co się w niej robi.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0