Dylemat juniora - zostać czy odejść?

0

Hej!
Powoli zbliża mi się koniec 3 miesięcznego okresu próbnego jako Młodszy Programista . Myślę nad odejściem. Raz, że kiepsko dogaduje się z przełożonym, a dwa okazuje się że projekt w którym miałem "robić" jest opóźniony około pół roku. Przez co często jest tak, że albo zajmuje się front-endem albo trochę pomagam w administracji :P albo "nic nie robię". Czego się obawiam? Jest to moja pierwsza praca w życiu, boje się że pójdę do drugiej pracy, nie poradzę sobie i wtedy będę miał dwa razy po okresie próbnym, więc co sobie pomyśli potencjalny trzeci pracodawca? Raczej szanse zatrudnienia spadną. No i jednak mimo wszystko pracodawca we mnie zainwestował, kupił sprzęt, licencje itp. Tylko jednak obawiam się, że słabo się rozwinę. I nie wiem, co byście mi poradzili [poza odejściem z programowania, dzięki czemu zwolnię miejsce dla 250 innych :P]?

1

Cóż, to że projekt się opóźnił i przez to robisz różne rzeczy albo jeszcze lepiej masz czas na rozwijanie siebie to ja bym brał na plus! Wszechstronne doświadczenie to wielki plus. Jeśli potraktujesz każde zadanie poważnie nie przejmując się tym, że przecież miałeś być na stanowisku <....> to może to być super doświadczenie, a jeśli na przyład wyrobisz sobie markę „tego gościa który nie boi się żadnego wyzwania” to już w ogóle. :)
Co do dogadywania się z szefem, to musiałbyś napisać co to znaczy, bo można to rozumieć na wiele sposobów. Jeśli dosłownie, tzn że jest problem ze zrozumieniem się nawzajem to wyluzuj, komunikacja to ważna część naszej pracy i chyba każdy musi się trochę tego nauczyć na początku, bo rozmowa z szefem to nie jest rozmowa z mamą czy nauczycielem. Trzeba nauczyć się zachować jak fachowiec. Matce czy nauczycielowi zwykle najbardziej opłaca się zciemniać, ale robienie tego w pracy to zły nawyk. Co innego jeśli w grę wchodzi mobbing, przekracanie uprawnień czy coś takiego. Jeśli twoje prawa nie są szanowane to wtedy możesz myśleć o odejściu, a jak nie to lepiej zostań i potraktuj to jako konieczną lekcję pracy zawowodowej: umieć rozmiawiać z ludźmi, umieć zagospodarować sobie czas, podejmować wyzwania. To z pewnością bardzo potrzebne umiejętności, dzięki nim nie tylko twoja kariera się szybciej rozwija, ale też ty masz większą frajdę z pracy. Takie jest moje doświadczenie.

0

Nie masz podpisanej lojalki u teraźniejszego pracodawcy? Junior w jakimś stopniu jest dla pracodawcy stratny przez jakiś okres, ale po pewnym czasie zaczyna się to jemu zwracać. Pomyśl, czy chcesz mu zwrócić po części koszty przedłużając umowę. Pozdro

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0