Zarobki w PHP są realne?

0

Byłem dziś z kumplami po pracy na piwie i mi się przypomniały różne kawały o "programistach" PHP, które się opowiadało na studiach, aż tu jeden kumpel walnął, że jego kolega w PHP zarabia 6k na rękę. Wchodzę na Praca na 4programmers i tam pełno ofert over 10k, a ogólnie średnia to około 6-7k (tam gdzie podane widełki). Poza tym sprawdziłem też inne strony i sporo dobrych ofert, pogadałem tez z innym kumplem, który mówi jednak, że pełno ofert już od dawna kojarzy. I się teraz zastanawiam czy te oferty są realne? Czy to nie jest tak, że te firmy dodają te oferty tylko po to żeby sobie markę zrobić a tak naprawdę nikogo za tyle kasy nie zatrudnią? Programistów PHP jest chyba najwięcej, bo to najłatwiejszy język, więc przez miesiąc spokojnie by kogoś znalazły.
Ogólnie to mnie ciekawi czy taki dobry programista PHP który umie dobrze jakiegoś frameworka i ma powiedzmy 5 lat doświadczenia to ile dostanie w największych miastach PL? Nie mówię o expertach bo tacy to rzeczywiście mogą dużo zarabiać, ale taki ktoś dobry? Bo może jest tak, że ci dobrzy już dobrze zarabiają i się im nie pali do zmiany pracy. Mam niezłego mindfucka, bo na studiach myślałem, że za parę lat w PHP będzie tylu programistów że zarobki zejdą do średniej krajowej, a tu nawet firmy, które bardzo dobrze płacą mają problem, żeby kogoś znaleźć?

1

Nie pchał bym się w starocie o składni przypominającej makaron włoski. Wybrał bym na teraz coś nowego jak Kotlin, Scala plus jakiś lekki framework do startupów. Ewentualnie Elixir/Phoenix, Swift, Go cokolwiek aby nie PHP.

0

Ja nie szukam pracy w PHP, bo pracuję w Javie. Założyłem temat z ciekawości.

2
Brunatny Ogórek napisał(a):

Nie pchał bym się w starocie o składni przypominającej makaron włoski.

Aktualnie to PHP może nie w składni ale w konwencjach nazewnictwa i w kodzie upodobniło się na maxa do JAVA. A szczególnie w takich frameworkach jak Symfony czy Laravel. W starszych frameworkach było _underscore a teraz jest camelCase i namespaces. Twoje twierdzenia o makaronie możesz sobie wyrzucić na śmietnik.

Go cokolwiek aby nie PHP.

I bardzo dobrze że nie zachęcasz. Im mniej nowego narybka się będzie pchało w PHP, to tym więcej pracy będzie potencjalnie dla tych, którzy od dawna w tym PHP siedzą :-)

0

W załączniku ciekawostka odnośnie PHP.

0

It 's true, ale głównie w stolicy ( i raczej nie w wordpressie)

0
Markuz napisał(a):

W załączniku ciekawostka odnośnie PHP.

Dlatego pytam o co chodzi z tymi firmami, które oferują >6k, a i tak nie moga nikogo znaleźć.

1
Skromny Kret napisał(a):

Dlatego pytam o co chodzi z tymi firmami, które oferują >6k, a i tak nie moga nikogo znaleźć.

Bo to oferty dla ludzi z doświadczeniem i konkretnym skillem, a takich brakuje.

0
mechanix napisał(a):
Skromny Kret napisał(a):

Dlatego pytam o co chodzi z tymi firmami, które oferują >6k, a i tak nie moga nikogo znaleźć.

Bo to oferty dla ludzi z doświadczeniem i konkretnym skillem, a takich brakuje.

PHP to najłatwiejszy język do nauki, więc pewnie najwięcej osób w nim programuje i nie wierzę, że nie mogą nikogo za 6k znaleźć, nawet w Warszawie.

2

Dobry programista PHP zgarnia 10k +, ale średnio, dobry programista Java zarobi więcej niż dobry programista PHP.

Problem nie leży w samym języku, ale w tym do czego on jest wykorzystywany. Większość ofert w PHP to nie są duże poważne projekty, na których kosi się ogromne pieniądze i do których potrzeba tęgich głów. Dlatego nikt nie chce zapłacić 15k za programistę PHP, bo wystarczy mu ktoś za 6. Tak mi sie wydaje.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1