Zarobki - realne

0

Witam,

Czytałem forum i temat o zarobkach. Niektórzy tam chyba lubią przedłużać swoje... pensje :)
Jeśli niektórzy są ciekawi na ile mogą liczyć, biorąc pod uwagę różne warunki (miejscowość, język, technologie, staż itd) to proponuję spojrzeć na ciekawą stronę, którą znalazłem w google:

http://www.wynagrodzenia.pl/artykul.php/wpis.2879

Podane stawki nie są przesadzone jak to ma miejsce czasami tutaj na forum. Takie mylnie podawane stawki mogą młodym programistOM nieco zaburzyć realny światopogląd, co nie jest dla nich dobre.

Pozdrawiam,

1

Bo pisząc w czystym .NET zarabiasz więcej niż pisząc w C# - ok. W ogóle to ma sens.

1

Nie chcę się czepiać, ale dla miast, w których jest kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy programistów, próba to kilkaset osób.
No, ale najważniejsze, że Java jest przez .NET. Chociaż jak zsumujemy C# i .NET, to wyjdzie więcej. ;P

0

Różnica pomiędzy .NET, a C# jest tak niewielka, że ta nieścisłość według mnie nie ma znaczenia.

A próba kilkuset programistów (łącznie ponad tysiąca) to nadal więcej niż tutaj na forum, na dodatek o wątpliwej wiarygodności.

3

A próba kilkuset programistów (łącznie ponad tysiąca) to nadal więcej niż tutaj na forum, na dodatek o wątpliwej wiarygodności.

Aha, czyli mamy pokazać Ci skan umowy o pracę, abyś uwierzył, że da się dużo więcej zarabiać, czy co? Nie wiem skąd się biorą takie statystyki, ale większość ludzi, których znam zarabia więcej. Może po prostu nie tracą czasu na takie badania, bo nie potrzebują porównywać wynagrodzenia, jeśli znają swoją wartość.

1

Raczej są niedoszacowane. I to mocno. 1000 programistów to śmiesznie mała próbka. Zapewne ilość corpo-ludków jest tu jakaś śmiesznie mała, a w corpo raczej słabo nie płacą.

5

Zarobki programisty to brzmi jak zarobki kucharza, gdzie do jednego worka ładujemy sprzedawców zapiekanek w budzie i szefów kuchni Atelier Amaro.

0

a w corpo raczej słabo nie płacą.

Taaaak? No popatrz, na tym samym forum czytałem coś zupełnie innego. Nawet kiedyś polecałem korpo pewnemu pytającemu, to nalecieli na mnie programiści 4programmers, że w korpo g**no płacą. A teraz zmiana zdania?

Trudno tu komukolwiek zaufać, cały czas hejt, kłamstwa i przeszacowanie w zarobkach. Co chwile na tym forum można czytać skrajne opinie i jeden mądrzejszy od drugiego. Jaki więc to ma sens?
Ja się oczywiście z Tobą zgadzam - w koropo dobrze płacą.

1

Uwaga do wszystkich: w realnym świecie kwantyfikator ogólny prawie zawsze nie ma zastosowania. Więc zdania "w kopro dobrze/źle płacą" są bez logicznego sensu.

2

raporty z zarobkami nie oddaja rzeczywistosci, z prostej przyczyny: powyzej pewnego pulapu dochodow, wielu programistow optymalizuje i przechodzi na umowy B2B, ktore nie sa w raportach uwzgledniane

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1