Ruby on Rails vs PHP i Js w Polsce

0

Powitać :)
Zastanawia mnie czy jako ktoś kto chce znaleźć swoją pierwszą pracę w jak back-end web developer, bardziej kierować się w stronę Ror czy php i js? Z tego co widzę to w Polsce jest zdecydowanie mniej pracy dla Ror'owców ale jak chodzi o php i js to jest masa ofert. Co prawda ror jest lepiej płatny, ale dla kogoś bez doświadczenia zawodowego wydaje mi się że php i js jest bezpieczniejsze na początek, a na ror można potem się przerzucić. Co myślicie na ten temat? Iść w ror od razu, czy lepiej w bardziej popularne w naszym kraju języki? :)

0

Jest jeszcze Node.js tez malo tego ale pewnie dobre zarobki.
Nie wiem czy RoR lepiej platny. Wedlug mnie czas RoR juz przeminal.

Jeszcze C#, Java, Python.

0

Node.js też brałem pod uwagę, ale faktycznie mało ofert, znacznie więcej jest vanilla js. No właśnie na świecie ror jest całkiem dobrze rozwinięty, ale mam wrażenie że w polsce trochę mniej. Dlatego skłaniam sie bardziej pod te znane technologie żeby szybciej się znaleźć już w branży, a potem jak już będzie doświadczenie to zawsze łatwiej zaryzykować i przerzucić się na coś innego jak już się ma co do cv wpisać.

0

Możesz zacząć w PHP + JS bo łatwiejsze wejście, a w międzyczasie powoli kierować się pod Railsy, jeśli Cię to bardziej kręci.

0

No dokładnie. Chyba tak zrobię. Ale popytać na forach nigdy nie zaszkodzi, zawsze się można czegoś nauczyć od bardziej doświadczonych :)

0

Programista raz wystawiony na działanie PHP już nigdy nie wraca do normalności. Chcesz pisać w Ruby, pisz w Ruby, robota jest.

0

Bezpieczniej iść w PHP- dzisiaj w 99% będziesz pisał w Symfony / Silex / Laravelu.
Ruby on Rails- technologia szybka i przyjemna, ale już teraz znacząco traci na korzyść Elixira i Phoenixa. Ruby ma thread safety problemy i Matz ich nie przeskoczy.

0

Bierz Jave $$$$$$$

0

Ja od 8 lat szukam pracy w php/js...bezskutecznie.

0

Wedlug mnie czas RoR juz przeminal.

DHH ostatnio się wypowiedział na ten temat - https://www.quora.com/What-makes-Rails-a-framework-worth-learning-in-2017/answer/David-Heinemeier-Hansson?srid=8yRm, chociaż trudno uznać jego opinię za obiektywną :-) (TL;DR - Railsy są wciąż wartościowe i warto się ich uczyć).

Z pewnością dynamika RoR i całej społeczności nie jest już taka jak kilka lat temu, ale wciąż ciężko o inną technologię, która pozwala na tak szybkie prototypowanie, dobrze się skaluje i zwalnia z konieczności podejmowania wielu wyborów w początkowych fazach tworzenia prototypu (omakase).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1