Wątek przeniesiony 2018-09-18 12:04 z Nietuzinkowe tematy przez somekind.

Ruby, Ruby on Rails, Sinatra?

0

Witam was, czy te technologie mają jeszcze sens, niby zarobki duże, a tak mało osób w Polsce w nich pisze, mało jest materiałów do nauki. Co jest powodem takiego stanu rzeczy, gemy w prosty sposób ułatwiają zarządzanie bazami danych dużo prościej niż w PHP, Django czy Node.

0

Ruby i jego frameworki trzymają się w miarę dobrze w software house'ach i outsorcingu. Założenie, że RoR jest lepsze od PHPa czy Django to błąd - dla programisty to kwestia upodobań, dla firmy kwestia wymagań lub technologii, której woli używać. Laravel czy Django dużo trudniejsze nie są. Nie są też bardziej ubogie ;)

Ruby ogólnie traci pomalutku na rzecz Crystala i Elixira (i odpowiednio Amber i Phoenixa), zaś Node.js i Python nieco zyskują na hypie "Serverless" i pisania na AWS Lambdę ;) Python to też nie tylko Django, bo jest jeszcze Flask czy Tornado.
Generalnie polecam nie sugerować się kasą, tylko tym czy podoba Ci się Ruby. Same railsy są banalne na początek, ale wskutek używania tam "magii" możesz szybko zostać StackOverflow developerem ;) Python jest dużo bardziej czytelnym językiem, podobnie jak Django, które woli być explicit niż implicit. Podobnie podejście ma Phoenix, ale pracy w tym mało ;)

0

Niby Python jest czytelniejszym językiem i do niego nic nie mam, ale dla mnie Django to jakaś mało intuicyjna porażka, sorry nie chciał bym się babrać w Django. Nie tak dawno sądziłem, że programiści Ruby przechodzą na Elixira i Phoenix, dlatego że lubią pisać funkcyjnie, a Ty już mi piszesz o nowym języku Crystal. Widzę, że powstał w 2014 roku, czyli taka nowinka jak Swift, jakie on ma zalety w porównaniu do PHP, Python, Ruby, Elixir?

0

Niby jest taki bum na python a ofert w PL/Krk jest bardzo mało

0

No coś też słyszałem, że twórca Pythona odszedł od tej społeczności, ponieważ jakieś poprawności polityczne zaczęli wprowadzać w jego języku programowania. Gdy tylko odszedł zakazali używania dwóch słów w Pythonie 3.8 takich jak Master i Slave, dla mnie głupota. Przez takie działania Linus Torvalds robi sobie wolne od Linuksa na jakiś czas, aby popracować nad swoim charyzmatycznym charakterem. Twórce Firefox też kiedyś wykopali o jego poglądy i potem założył całkiem fajną przeglądarkę Brave...
Co do popularności Pythona w Polsce masz rację, ale sądzę, że to nie wina samego języka, a tego beznadziejnego Django. W Ruby on Rails jest więcej ofert z dobrymi zarobkami, ale dla seniorów.
Tak patrzę na składnię tych nowych ulepszonych języków po Pythonie i nie skopiowali po nim spacji tylko wybrali end, mam tu na myśli Ruby i Crystal. Niby składnia przez to wygląda na gorszą, ale możliwe, że przy pisaniu webowym w frameworkach, jest dużo czytelniejsza, od razu widać gdzie to end się kończy? Co o tym myślicie, dlaczego nie skopiowali Pythona?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1