Częste zmiany pracodawcy

1

Z jednej strony po pewnym czasie w wielu firmach, zwłaszcza korporacjach, rozwój na stanowisku deweloperskim może już być znikomy...
Z drugiej strony pojawiają się opinie, że nie powinno się zmieniać pracodawcy częściej, jak co 2 lata.
Czy częste zmiany pracodawcy mogą mieć (bardzo) zły wpływ na karierę dewelopera?

Zastanawiam się czy nie zakończyć pracy u pracodawcy X, gdzie jestem młodszym deweloperem; dostałbym większe wynagrodzenie... z drugiej strony...?

Cenne byłyby informacje jak to jest widziane również po zachodniej stronie Odry (DACH, Wielka Brytania itd.).

Z góry dzięki.

0

Zalezy jak czeste. 1-2 lat to nie tragedia. Natomiast jak zmieniasz co pol roku to moze dac to do myslenia.
Czeste zmiany niektore drzwi zamkna, niektore otworza; kazdy pracodawca ma inne podejscie.

1

Kiedyś czytałem, że przeciętny projekt trwa między 6-12 miesięcy, doświadczenia też by to potwierdzały. W związku z tym zmiana pracy po 1,5 roku to i tak dwa projekty u tego samego klienta/pracodawcy.
Nie da się szybko rozwijać w jednym miejscu, bo podstawą rozwoju jest zmiana. W przypadku pracy, siedzenie w jednym miejscu sprawia, że ludzie z 8-10 letnim doświadczeniem, nie są praktycznie seniorami, bo zbyt długo robili to samo. W świetle tego, że nieaktualizowana technologia ma cykl życia może rok dwa, po za bankami, nie zmienianie pracy jest równoznaczne z robieniem sobie ogromnej krzywdy. W ilu firmach można w 5 lat realnie przeskoczyć 3 stanowiska(nie junior mid senior)?
Wydaje mi się, że 1,5-2 lat jest optymalnym okresem siedzenia w 1 miejscu.

0

Wg mnie 6mc to jest minimum po którym można rozważać zmianę pracy. Jeśli zależy Ci na szybkim rozwoju 1,5 roku to jest idealny czas na zmianę pracy.

1

Jeżeli ktoś skacze co pół roku, to nie opłaca się delikwenta zatrudnić. Zanim wdroży się w projekt i jego efektywność skoczy do 80%+ to już będzie pisał wypowiedzenie.
Offc można zwolnić się nawet po 3 miesiącach, ale raz lub 2 z rzędu. Jak ktoś skacze jak mu się podoba to moim zdaniem wpływa to znacznie na wizerunek.

0

A jak to jest widziane na zachodzie?
Bo już ponad rok w jednym miejscu...

0

Nie wiem, ja tam siedzę już 2 lata w jednej firmie i nadal rozwój jest, co prawda nie tak szybki ale co chwila coś nowego mam do ogarnięcia.

1
krzysiek050 napisał(a):

Offc można zwolnić się nawet po 3 miesiącach, ale raz lub 2 z rzędu. Jak ktoś skacze jak mu się podoba to moim zdaniem wpływa to znacznie na wizerunek.

Opcją jak sądzę jest też zwolnienie się i pominięcie tej przygody w CV.

0

a co jak miało się pecha przy wyborze pracodawcy? :P

1

ludzie to tylko praca, nie stawiajcie się w pozycji jakiegoś parobka...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0