Czy wpisać przerwane studia do CV?

0

Witam,

Potrzebuję kilku porad przy tworzeniu CV. Więc sytuacja wygląda tak, że od prawie 2 lat pracuję jako java developer i zaczynam odczuwać, że już czas zmienić pracę aby zadbać o bardziej bogate doświadczenie zawodowe a nie tylko jedna firma.

Proszę mi doradzić w kilku sprawach:

 1. Przerwane studia nietechniczne na ostatnim roku. Czy warto wpisywać taką informację do CV? Studia przerwałem ponieważ chciałem zostać programistą i uważałem, że dokończenie politologii nie wiele mi w tym pomoże.

 2. W jaki sposób wpisujecie do CV znajomość Springa? Wpisujecie tylko Spring 4, czy zawieracie szerszy opis np. spring core, spring mvc, spring batch.

 3. W realizowanych projektach w pracy, wpisujecie zadania jakie pełniliście w projekcie? Np. implementacja nowych funkcjonalności, testowanie itp.

Dziękuję z góry za pomoc.

0
 1. Ja bym raczej nie wpisała. Staż pracy masz całkiem sensowny, zwłaszcza że ciągle w jednej firmie, a nie skacząc co kilka miesięcy. Teoretycznie świadczy to o Twojej wartości dla firmy i znaczącym rozwoju (nawet jeśli w praktyce było inaczej, to przynajmniej robi ładne wrażenie). Strzelam, że znajdzie się też jakaś lista umiejętności, która wypełni miejsce na kartce.
 2. Nie odpowiem, bo wcale nie wpisuję, bo nie znam.
 3. Wpisuję, co robiłam i przede wszystkim w jakich technologiach.
0
 1. Nie bardzo jest sens, chyba że będziesz klepał system do osbługi wyborów :D
 2. Ja listuje konkretne technologie, szczególnie że Spring czy JEE mają tych cudów w środku bardzo bardzo dużo a znasz pewnie tylko kilka.
 3. Nie, bo to wynika z nazwy twojego stanowiska niejako. Jak byłeś tam koderem to dość logiczne że klepałeś tam kod. Ewentualnie jedno zdanie jeśli np zarządzałeś zespołem albo wspomagałeś architekta w projektowaniu czegoś.
0

Ja tam wpisałem przerwane studia.

0

Wpisuj nawet jak przerwałeś. Pracodawcy czasami sprawdzają jakie przedmioty miałeś, więc to może w jakiś tam sposób zaważyć.

0

Z jednej strony te przerwane studia nic nie wnoszą do mojego CV, ale z drugiej strony nie zamieszczając rubryki wykształcenie, może wyglądać tak jakbym chciał ukryć te przerwane studia. No i lepiej jak wszystko będzie jasne na poziomie CV niż później na rozmowie się dowiedzieć, że oni szukają studenta/absolwenta.

Mam jeszcze kilka pytań do was:

 1. Wpisujecie do CV takie umiejętności jak TDD, OOD, OOP, wzorce projektowe itp? Myślę, że takie rzeczy są oczywiste i nie trzeba ich wpisywać.

 2. Mam taki problem, że moja rubryka umiejętności jest zbyt krótka. Chyba zbyt dużo rzeczy pominąłem uznając że nie warto ich wpisywać, albo niektóre zapomniałem wpisać.
  Przykładowo frameworki do Javy, wpisane mam tylko elementy stosu springa plus kilka z Javy EE. Nie wiem co więcej mógłbym wpisać ponieważ w pracy przewija się mnóstwo mniejszych bibliotek jak Apache Commons Net, JAXB. Do tego technologie WEBowe i narzędzia.

0
 1. Dla rekruterów nie jest nawet oczywiste że HTML/CSS/JS jest zwiazane z Web Frontend ;] Nie zakładaj że cokolwiek jest oczywiste
0

Dzięki wam za pomoc.

@Shalom czyli do CV wpisujesz coś w tym stylu: Spring 4 (spring core, spring web-mvc, spring boot, spring aop, spring jdbc). Czyli rozdrabniasz się na mniejsze moduły, czy wypisujesz tylko springowe biblioteki, które nie znajdują się w tej "podstawie", np. spring batch itp.

0

Po pierwsze to nie stosuje podejścia smerfowego (tzn smerf ważniak, smerf maruda, smerf laluś...) więc jeśli już to Spring 4 (core, mvc, data, boot, aop...)

0

Ja nie wpisuję swoich przerwanych studiów z informatyki bo tylko zajmuje to miejsce innym ciekawym rzeczom. Na rozmowie pytają, wyjaśniam w dwóch zdaniach co i jak i tyle.

0

Dobra zrobię tak jak doradzacie, chociaż wydaje mi się że brak rubryki "Wykształcenie" może być podejrzane dla pracodawcy ;).

0
Złoty Pomidor napisał(a):

Dobra zrobię tak jak doradzacie, chociaż wydaje mi się że brak rubryki "Wykształcenie" może być podejrzane dla pracodawcy ;).

Spoko, ja kiedys wysylalem bez sekcji jezyki (bo i tak dla nich sie liczy tylko angielski, ktory zawsze sprawdzaja) i przechodzilo.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1