Freelancing w CV?

0

Czy w CV można wpisać freelancing? Parę projektów już wykonałem, jeden trochę większy, na razie doświadczenia mi brak, to pomyślałem, że może chociaż wpisać to? Czy to tak nie bardzo "wypada"?

0

No to jak o w końcu jest - wykonałeś te projekty czy brak Ci doświadczenia? :)

0

Tzn. to można powiedzieć takie mniejsze projekciki;) takie zadania studenckie raczej na zlecenie. Z większych to prosta strona w HTML/CSS/JS, no i pewien program w Pythonie.

A doświadczenia nie mam w żadnej takiej hmmm stałej pracy:) bo wg mnie te projekty to dość mało, i sam nie wiem, czy to się nadaje, bo i ośmieszyć się bym nie chciał ;)

0

Czy będą pracodawcą wolałbyś rozmawiać ze sobą, który robił jakieś mniejsze projekciki i jeden większy, czy ze sobą, który nie robił nic? :)

0

noone_logged_out ma rację. Lepsze to niż nic, możesz sobie zrobić jakąś prostą, ale schludną stronkę i umieścić tam wszystkie swoje projekty (opis + screeny). To już będzie całkiem dobrze się prezentować ;)

1

Nie pisz tam freelancing, tylko napisz jakie projekty napisałeś, w jakich technologiach i najlepiej zrób jak napisał @up, albo pokaż mu w jakiś inny sposób to co do tej pory stworzyłeś. A jeżeli nie miałeś do czynienia z pisaniem w firmie, to przyszły pracodawca na pewno by się ucieszył, gdyby mógł zobaczyć jaki kod piszesz..

0

A jeśli nie mam strony (na razie czasu brak) a CV muszę mieć na "już" to jakoś w inny sposób mogę to wpisać? Chyba nie podam linka do gita z projektem :D

3

Normalnie, jak każdą inną pracę:

Data: styczeń 2012 - czerwiec 2012
Firma: Google Inc.
Stanowisko: programista PHP (zlecenie)
Zakres: implementacja webowej aplikacji do obsługi poczty elektronicznej na wewnętrzne potrzeby firmy wraz z modułem do zdalnego sterowania piecem CO i dystrybutorem paszy dla firmowych kur
Technologie: PHP, SQL, AWD, TDI, WRC

0

@somekind: dzięuję za przykład, naprawdę sporo mi się rozjaśniło, już teraz będę miał taki wzór. A co zrobić, jeśli zlecenie nie było dla firmy, a dla studenta/zwykłego zjadacza chleb? Czy muszę mieć jego zgodę, aby wpisać jego imię i nazwisko że dla niego projekt robiłem (czy dla kogo to projekt mogę w CV pominąć)? A jeśli nie ma on firmy i to takie zwykłe zlecenie, to też mam wpisywać stanowisko?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.

0

@up, po prostu pomin linijkę Firma:.... i nie po prostu nie pisz dla kogo. Tym sposobem możesz wpisać również projekty, które pisałeś dla siebie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1