Czy wpisać II etap olimpiady informatycznej do CV?

0

Witam,

Jestem programistą z 2-letnim stażem. Czy warto się chwalić II etapem olimpiady informatycznej w CV. Jak w ogóle to wpisać po angielsku?

pozdrawiam

0

Mnie olimpiada kojarzy się z nudnymi teoretycznymi problemami, które już dawno ktoś rozwiązał za nas i IMHO można się do niej przygotować. Jeśli faktycznie 'umiesz w algorytmy' i chcesz mieć taką pracę to bym wpisał.

0

wpisz, zrobiles cos dodatkowo na plus w zakresie IT na plus dla siebie.

1

II etap? Nie no bez przesady ;) Jakbyś był finalistą/laureatem to co innego, bo to świadczy o pewnym ponadprzeciętnym poziomie rozkminy, ale sam 2 etap to trochę mało. To jakby pochwalić się w CV maturą na >90% ;]

0

Według mnie 2 etap olimpiady można sobie wpisać jak się dopiero startuje w branży, ma się puste CV i nie ma się komercyjnego doświadczenia. Osiągniecie drugiego etapu nie jest żadnym wyczynem w szczególności że się rozwiązuje zadania w domu z ogromny limitem czasowym w pierwszym etapie, trzeciego w sumie też nie, ale to zależy od rocznika, a finaliści/laureaci, zwykle mogą się później pochwalić bardziej prestiżowymi osiągnięciami w konkursach akademickich, czy też indywidualnych bez ograniczeń wiekowych.

0

A wpisujecie do CV nagrody od poprzednich pracodawców? Np. u nas w pracy dostaje się nagrody za ponadprzeciętne osiągnięcia dla dobra firmy (w formie statuetki oraz jakiejś tam gratyfikacji)

1

Gdybyś nie miał doświadczenia - to mógłbyś wpisać. Z dwuletnim stażem powinieneś mieć już inne rzeczy do chwalenia się nimi.

Aczkolwiek to bardzo dobry punkt do powiedzenia podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Większość z nich zaczyna się od tego, że rekruter prosi, żebyś coś o sobie powiedział. I mówisz, że programujesz już długo, w liceum brałeś udział w OI i udało ci się dostać do II etapu, wtedy też nauczyłeś się rozwiązywać problemy za pomocą algorytmów i języka programowania etc. Zawsze to lepiej niż być po studiach i mieć tylko rzeczy, które były na zaliczenie.

0

Moim zdaniem warto wpisać.
Może się zdarzyć, że Twoje CV będzie najpierw przeglądał rekruter nie mający specjalistycznej wiedzy w zakresie IT. A to, że brałeś udział w olimpiadzie związanej z IT nie sprawi, ze będziesz gorszy od innych kandydatów, a u rekrutera może być to plus.

0

Tylko, że później - po rekrtuerze, CV będzie oglądął programista, który stwierdzi, że koleś, który pracował w branży nie ma innych sukcesów niż konkurs dla licealistów. To jest dobra ciekawostka, ale nie do CV.

0

Nie wiem jak teraz, ale za moich czasów OI miało bardzo wysoki poziom. Mało który 'komercyjny' programista by sobie poradził. Ale też bez przesady I etap jeszcze był całkiem spoko. Gdyby ktoś zaszedł dalej...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1