Gdzie najlepiej wyjechać?

0

Witam. Jestem początkującym programistą Java. Mam zrealizowane kilka ciekawych projektów, które chętnie zaprezentuje na ewentualnej rozmowie kwalifikacyjnej. Niestety pochodzę z małego miasta gdzie "nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem" i zostałem zmuszony do wyjazdu w inne miejsce. Zastanawiam się gdzie najlepiej szukać pracy tak aby w przyszłości mieć w czym wybierać przy ewentualnej zmianie pracy. Wiem, że taki temat już był. Ale sytuacja zmienia się dynamicznie, co rusz pojawiają się nowe firmy w nowych miejscach. Co mi radzicie? Bo siedząc dłużej u siebie zacznę w końcu chodzić pod monopolowy i żebrać 2 zł od okolicznych rencistów na piwo.

0

Warszawa, Krakow, Wroclaw

3

Ewentualnie Lublin. Jeśli chcesz łączyć programowanie z duszpasterstwem.

0

Dzięki za odpowiedzi. Trochę mnie to nurtuje, bo mówi się, że Polska zachodnia to ta bogatsza, a w tej branży to właśnie chyba na wschodzie jest więcej miast gdzie są perspektywy -> Wawa, Kraków, 3-City, Rzeszów, Lublin. A na zachodzie w sumie zostaje tylko Wrocław.

0

Rzeszów i Lublin to raczej jakiś troll :P
A Kraków, Gdańsk czy Warszawa to chyba nie bardzo "wschód" ;] Przynajmniej nie w takim podziale wzgledem zaborów który zwykle dzieli polske na wschód i zachód. (warszawa to wyjątek bo jako stolica rozwija sie inaczej)

0

Rzeszów odpada. Daj sobie spokój. Można lepiej jak już chcesz gdzieś wyjechać.

0

Skłaniam się ku Wrocławiowi. Dużo osób mówi, że to piękne miasto (znam takich co mówią że najładniejsze w Polsce), dużo młodych ludzi i całkiem fajnie się żyje. Ale czy zarobki Javowców nie są dużo niższe niż w Warszawie czy Krakowie?

0

Ja bym brał Trójmiasto m.in ze względu na jakość powietrza. Ofert pracy dla programistów JAVY jest sporo, zarobi też są dobre, ceny mieszkań lub wynajęcia na poziomie Wrocławia lub nawet niższe. Natomiast co do Wrocławia to jednym się podoba, a dla innych to miasto dużych kontrastów i sporej ilości patologii. Poza tym mega korki i średnia komunikacja miejska.

0

@zaciekawiony ciezko sprawdzic z zarobkami? Zalezy jak trafisz, ale nie sa duzo nizsze. Sa na podobnym poziomie

Miasto jak miasto, mi sie nie podobalo. Nie lubie duzych miast ktore sa zabetonowane...

0

Mieszkam i pracuję we Wro. Mieszkanie na tzw. "Wielkiej Wyspie" - zielono, dookoła parki i Odra. W sumie pod względem architektonicznym podoba mi się bardziej tylko Kraków, ale mówi się, że powietrze jest tam tam "gęste", że można je ciąć maczetą ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1