Gdzie najlepiej szukać pracy?

0

Hej! Mam 2 lata doświadczenia, zaczynałem od PHP i Symfony 2, od roku siedzę w analizie danych (MySQL) i Javascripcie (parę projektów zrobiłem też w angularJS i reactJS). Mieszkam i pracuję w Warszawie, ale planuję zmieniać pracę. Moja wartość rynkowa to prawdopodobnie 4,5k - 6,5k, mam przynajmniej taką nadzieję, już długo nie byłem na żadnej rozmowie.

Czy z takim doświadczeniem, umiejętnościami i wartością rynkową, lepiej szukać pracy w Warszawie, czy wyjechać za granicę? (znam tylko polski i biegle angielski).

Od tygodnia szukam pracy w Niemczech, ale jak na razie jest bardzo mały odzew, no i pracy też niestety niewiele (w innym mieście niż Monachium i Berlin - mam mieszkanie w jednym z miast na zachodzie Niemiec). Podobnie Szwajcaria (tam trudniej, bo trzeba mieć pozwolenie, i w grę wchodzi tylko Genewa - mam mieszkanie w Montreux ;). Jak aplikowałem kiedyś do Londynu, odzew był o wiele większy, ale teraz jest tam brexit, no i koszty życia są wysokie.

Stąd drugie pytanie - w jakim kraju, w moim przypadku, szukać pracy, jeśli lepiej wyjechać za granicę? :P

Ile mniej więcej czasu trwa szukanie pracy za granicą?

Dzięki!

1
Zimny Szczur napisał(a):

mam mieszkanie w jednym z miast na zachodzie Niemiec
mam mieszkanie w Montreux

Jeśli chodzi tylko o kasę to możesz zostać w Polsce i wynająć komuś swoje dwa mieszkania :P

0

@Shalom - wiem, dojazdy samochodem byly by meczace.

Mam mieszkania, w sensie ze mam gdzie spac za darmo po rodzinie :P

0

Będziesz się przeprowadzał na zachód do wysoko zarobkowej i specjalistycznej pracy i kierujesz się przede wszystkim tym, że przyoszczędzisz na wynajmie?
Wyprowadź mnie z błędu, bo jak nie, to poza Warszawą zostaje tylko Radom i Sosnowiec.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1