Rynek pracy a podaż programistów

0

Witam!
Przeglądając portale z ofertami pracy dla programistw zauważyłem, że jest spore zapotrzebowanie na programistw Javy. Nie tylko ofert pracy jest najwięcej, częściej niż inne posiadają widelki, ale w grę wchodzą także pakiety relokacyjne itp. Czy można z tego wysnuć z tego wniosek, że brakuje programistw Javy? Chciałbym się dowiedzieć jakie sąwasze spostrzeżenia jeśli chodzi o inne technologie? W ktrych językach jest największy niedobr programistw, a ktre są stosunkowo bardziej "zaspokojone" jeśli chodzi o możliwość znalezienia programisty. Wiem, że generalnie rynek IT jest rynkiem pracownika, ale na pewno są jakieś tendencje.

2

Gdyby nie brakowało, to by nie było ofert, bo i po co? No chyba, że są jakieś inne powody, by wystawić ofertę. Np nieodparta chęć wystawienia oferty dla picu.

0

problem jest

przecietny obywatel nie placi za uslugi informatyczne jak to ma miejsce np w przypadku mechanikow samochodowych

1

No tak. Przeciętni obywatele przecież nie kupują oprogramowania czy nie serwisują sprzętu...

0

Muszę się zgodzić, przeciętni obywatele nie kupują oprogramowania, tylko je piracą. Na szczęście nie trzeba się opierać na przeciętnych obywatelach. Myślisz że systemy bankowości elektronicznej same się napisały?

2

Przeciętnemu obywatelowi wystarczą programy dostępne za darmo. Ale jaki to ma związek z tematem? Kasę można wyciągnąć, czy to pracując w korporacji, startupie, czy też samemu zakładając startupa.

Różnica między programami, a rzeczami materialnymi jest taka, że program można kopiować praktycznie nie ponosząc kosztów, natomiast stworzenie kopii czegoś materialnego kosztuje już jakiś konkretny wysiłek. Stąd jest pełno źródeł darmowego oprogramowania, ale nie ma darmowych samochodów czy darmowych części do samochodów.

Za to jest druga strona medalu, czyli to, że oprogramowanie w ogólności nie musi spełniać norm jakości. Są programiści tworzący totalne dziurawe badziewie i policja ich nie ściga (chociaż może szkoda :P ). Brak regulacji obniża próg wejścia w rynek. Można być małą firmą i mieć względnie małych klientów i trwać przy życiu, nie martwiąc się, że nasz produkt nie spełnia jakiejś tam unijnej normy.

0

ja mam orginalnego windowsa ale wyszukuje darmowe oprogramowanie na ta platforme jak cos chce zrobic

0

Wywiązał się jakiś dziwny off-top. Co do tematu - wydaje mi się, że spory jest też niedobór front-end'owców. Ogłoszeń jest masa, a i stawki bywają naprawdę pokaźne

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0