Praca w zbrojeniówce

0

Taka krótka notka http://www.ekonomia.rp.pl/art[...]owego-przetargu-stulecia.html
Myślicie, że szykuje się sporo roboty dla programistów w tym obszarze?

1

Myślicie, że szykuje się sporo roboty dla programistów w tym obszarze?

Nie tak dużo jak by ci się wydawało - producenci staną do przetargu z gotowymi systemami, które już ktoś zrobił.
A nad częścią informatyczną mogli pracować np. Hindusi.
Nikt też nie wystawi ogłoszenia o pracę nad softem do rakiet - o takich rzeczach to się dowiadujesz już po podpisaniu umowy o pracę i stosu innych cyrografów.

0

A poza tym nasza zbrojeniówka raczej biednie stoi, nie liczyłbym na rakiety ;)

0

@Azarien nie do końca. Akurat zbrojeniówka ma dość mocne obostrzenia. Bardzo ciężko dostać pracę w tym sektorze nie mając odpowiedniej narodowości (np. ktoś spoza UE ma małe szanse na pracę w UE w tym sektorze, analogicznie z USA), a z dostarczaniem takich rozwiązań przez zagraniczne firmy jest równie ciężko, chociaż w europie nie ma jeszcze takiego meksyku jak w USA -> ITAR (jeśli np. dana śrubka jest używana w produkcji czegoś w sektorze zbrojeniowym to automatycznie praktycznie nie da sie jej eksportować bo "zdradza tajemnice na temat technologii zbrojeniowych USA" ;) ).

@autor sektor kosmiczny ostatnio ma się w europie słabo, a że jest praktycznie synonimem sektora zbrojeniowego (to te same firmy) to myśle że i tam rózowo nie jest.

0

@Azarien pisałem już u @Shalom w komentarzu na mikroblogu chyba - nawet UE niekoniecznie musi mieć tutaj cokolwiek do rzeczy. Lockheed ma dział R&D w UK, nikogo spoza Wlk. Brytanii nie zatrudnią, bo poświadczenia nt. dostępu do informacji niejawnych wydaje ichnie MSW, koniec. Dopuszczają wzięcie pod uwagę papierów NATOwskich, ale "bez gwarancji że one wystarczą". Chciałem tam papiery wysłać niedawno i odbiłem się od tego niestety

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0