Odpowiedź od pracodawcy - jak szybko?

0

hej wszystkim.

Mam takie pytanie, jak długo czeka się na odpowiedź potencjalnego pracodawcy?
Wiem, wiem, jest to zależne od pracodawcy, ale tak "mniej - więcej" ile np. Wy musieliście czekać, aż dostaliście telefon z zaproszeniem na rozmowę?

Jestem młody i niedoświadczony, wysłałem CV do 7 różnych firm z nadzieją, że z około 2-5 firm się odezwie.
Czy jest to termin około 14 dni?

Potraktujcie wszelkie "szacowania" bardzo luźnie. Chodzi mi o to, by nie panikować po pewnym okresie czasu :)

11

Kiedys pracodawca odezwal sie po 15 minutach, innym razem nie odezwal sie w ogole, wiec mniejwiecej w tym przedziale.

0

Heheh tak myślałem :) Ale mi chodzi o tych pracodawców co się odezwali. No i powiedzmy wyciągnijmy średnią lub medianę z podanych wyników.
Wiem, że pytanie ogólne, ale nieco zaokrąglijmy.

ps: Naprawdę po 15 minutach :)?

0

Podbijam post Adama, do mnie zadzwoniono po 10minutach od wysłania emaila.

0

Też tam miałem, wysłałem do 3 firm, pierwsza po ok 15 minutach się odezwała, a dwie pozostałe jeszcze tego samego dnia...

4

jak sie nie odezwa to moze oznaczac ze po prostu nie potrzebuja nikogo w tym momencie, a nie to ze jestes za cienki

2

Do firm aplikuje często np. 100 osób(znajoma z pracy z działu HR mówiła) i ludzie nie mają po prostu czasu tego wszystkiego przeglądać. Wybierają losowo powiedzmy 10 CV i z tego do kilku osób dzwonią i zapraszają na rozmowę. Niestety ale teraz jest rynek pracodawców a nie pracowników. Ja najdłużej czekałem na odpowiedź miesiąc i jak do mnie zadzwonili to musiałem się zapytać na jakie stanowisko w ogole tam aplikowałem bo już dawno myślałem że po prostu mnie olali. Czekaj i wysyłaj jak najwięcej. 7 CV to jest nic, jak wyślesz powiedzmy 40 w ciągu tygodnia to będzie w porządku. W każdym razie ja tak szukałem pracy.

0

Dziękuję za odpowiedzi. Na razie się nie stresuję, gdyż dopiero dziś wysłałem CV. A przez najbliższy tydzień planuję nieco jeszcze powysyłać. Chciałem jednak isę dowiedzieć właśnie jak to wygląda też u innych osób tak by mieć jakieś tam rozeznanie :)
Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

3

Mi raz po roku odpowiedzieli [rotfl]

0

Do mnie odezwali się po około tygodniu i 3 dni po rozmowie już mnie zatrudnili. Ale z drugiej firmy zadzwonili do mnie po około miesiącu, ale już im odmówiłem. Natomiast znajomy też został w ciągu kilku dni zaproszony na rozmowę, a zatrudnili go dopiero po miesiącu od rozmowy. Więc w tym temacie jest różnie, nie ma reguły. Wszystko zależy od firmy, i kto w tej firmie prowadzi rekrutację i w jaki sposób.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0