Jak szybko piszecie na klawiaturze?

1

Jest pod spodem temat o tym czy warto zmieniać nawyki pisania na klawiaturze, więc może warto sprawdzić, kto z jaką prędkością piszę, w porównaniu do tych, którzy "tej zmiany/nauki" dokonali.

Wstawiajcie wynik i małą adnotację czy kiedykolwiek trenowaliście szybkie pisanie -> http://www.szybkiepisanienaklawiaturze.pl/test.htm

Mój wynik (raz uczyłem się z jakiegoś kursu "Mistrz szybkiego pisania", ale ostatecznie nie zmieniłem swojego własnego sposobu/nawyku pisania. Piszę bez spoglądania na klawiaturę, i nie mam jakiejś konkretnej metody, że palce ułożone nad konkretnymi literami.

user image

0

Kiedyś w gimnazjum nauczyciel na to parł.
Piszę, waliłem sporo błędów przy tekście o imperatorze, ale punktacja miło łechtała moje ego.
user image

Warto jednak mieć na uwadze to, że jeśli nie jest się sekretarką, która robi za ręczną kopiarkę, to szybkie pisanie nie jest najważniejszym czynnikiem w pracy.

//edit: podejście numer dwa, z jakimś tekstem o problematycznym wyrzucaniu śmieci
user image

1

dwie ręce

prędkość: 351.7 znaków/min (70.3 słów/min)
poprawność: 97.3%

Ilość błędów: 19, z czego poprawiono 18.
Przepisano 700 znaków w czasie 1 min 59 s.

prawa ręka

prędkość: 157.8 znaków/min (31.6 słów/min)
poprawność: 97.1%

Ilość błędów: 20, wszystkie poprawione.
Przepisano 685 znaków w czasie 4 min 20 s.

lewa ręka

prędkość: 143.9 znaków/min (28.8 słów/min)
poprawność: 95.5%

Ilość błędów: 32, z czego poprawiono 29.
Przepisano 714 znaków w czasie 4 min 57 s.

Test - jak wiele tego typu - nie pozwala poprawiać błędów inaczej niż przez naciskanie backspace'a aż się zmaże wszystko aż do błędu, co uczy złego nawyku. Jeśli trafia mi się błąd i wpiszę kilka liter dalej, normalnie naciskam ctrl+shift+lewo by zaznaczyć słowo i napisać je od nowa.

Również nie przestrzega systemowego układu klawiatury, tak jakby miał hardkodowany układ polski programisty.

2

Tego typu programy nie sprawdzaja szybkosci pisania tylko szybkosc przepisywania, a to znaczy, ze wynik zalezy w bardzo duzej mierze od szybkosci czytania.
Chocbys byl czlowiekiem piszacym nas\jszybciej na swiecie to jak wolno lub przecietnie szybko czytasz wnik bedziesz miec sredni.

0
prędkość: 517.9 znaków/min (103.6 słów/min)
poprawność: 97.7%

Ilość błędów: 16, wszystkie poprawione.
Przepisano 700 znaków w czasie 1 min 21 s. 

A po wyłączeniu polskich znaczków:

prędkość: 542.7 znaków/min (108.5 słów/min)
poprawność: 99.0%

Ilość błędów: 7, wszystkie poprawione.
Przepisano 705 znaków w czasie 1 min 17 s.

Piszę bezwzrokowo od jakichś 15 lat, ale dawniej wyciągałem po 900 znaków na minutę.

0
prędkość: 332.1 znaków/min (66.4 słów/min)
poprawność: 97.6%

Ilość błędów: 16, wszystkie poprawione.
Przepisano 670 znaków w czasie 2 min 1 s.

Ja zacząłem naukę bezwzrokowego pisania już po trzydziestce i zawsze sobie myślałem, że mam słabe zdolności manualne pod tym względem. Ten wynik to potwierdza, jeśli wziąć pod uwagę, że od kiedy nauczyłem się tej metody, napisałem kilka tysięcy stron tekstu.

1
prędkość: 431.1 znaków/min (86.2 słów/min)
poprawność: 95.2%

Ilość błędów: 29, wszystkie poprawione.
Przepisano 602 znaków w czasie 1 min 23 s.
1

prędkość: 352.1 znaków/min (70.4 słów/min)
poprawność: 93.5%

Ilość błędów: 44, z czego poprawiono 42.
Przepisano 673 znaków w czasie 1 min 54 s.

Na razie chyba jestem najgorszy. Tylko czy to tak naprawdę ma znaczenie?

1

Pewnie jeden z najgorszych wyników:

prędkość: 210.8 znaków/min (42.2 słów/min)
poprawność: 96.1%

Ilość błędów: 24, wszystkie poprawione.
Przepisano 616 znaków w czasie 2 min 55 s.

Czy warto się w tym trenować? Myślę że tak - łatwiej pisać maile.
Czy przydatne w programowaniu? Nie bardzo. Chyba że piszesz coś free-tekstem, np. testy BDD lub content na stronę.

Poza tym prosta i przyjemna zabawa.

0

user image

0

@krokodyl
Samo to, że ktoś czyta z inną szybkością niż ktoś inny powoduje to, że wyniki w teście szybkości pisania są niemiarodajne.
Jako, że to jest przepisywanie, to postępy też są bardzo naciągane, bo po prostu coraz więcej tekstu będziesz w stanie napisać z pamięci i coraz mniej będziesz musiał przepisywać.
Koniec końców po jakimś czasie myślisz, że piszesz n razy szybciej a tak na prawdę to masz lepszy wynik o bo już nie musisz czytać.

2

51f8dc5cf7.png

Chyba jestem trzeci, po @Afish i @spartanPAGE.
A wylosowało mi tekst o spłukiwaniu wody w kiblu. ++

0

Samo to, że ktoś czyta z inną szybkością niż ktoś inny powoduje to, że wyniki w teście szybkości pisania są niemiarodajne.
Jako, że to jest przepisywanie, to postępy też są bardzo naciągane, bo po prostu coraz więcej tekstu będziesz w stanie napisać z pamięci i coraz mniej będziesz musiał przepisywać.

Testy tego typu raczej zakładają że człowiek umie czytać na tyle szybko a pisać na tyle wolno, że prędkość czytania nie ma wpływu na wynik.
Chodzi też w nich o pisanie bezwzrokowe, więc bardzo dobrze że trzeba się patrzeć na ekran a nie na klawiaturę.

Natomiast wielokrotne powtarzanie tego samego tekstu ma znaczenie i fałszuje wynik z dwóch powodów: pierwszy to brak wymuszonej bezwzrokowości (można patrzeć na klawisze i pisać z pamięci), a drugi to „pamięć mechaniczna”, zjawisko bardzo wyraźne podczas grania na instrumencie (nie da się dobrze zagrać utworu z nut za pierwszym razem, a perfekcyjnie dopiero po wielokrotnym powtórzeniu, bezmyślnie z pamięci).


Co do pisania bezwzrokowego – miałem przez długie lata (jeszcze z półtora roku temu) mebel - biurko będące elementem meblościanki - z szufladą na klawiaturę i myszkę. Biurko było robione na zamówienie, oprotestowane przez majstra (że „tak się nie da, tak się nie robi”). Szuflada z klawiaturą była normalnie schowana, więc wkładałem ręce w szczelinę pod blat i tak pisałem bezwzrokowo nie widząc klawiatury nawet gdybym na nią spojrzał. Ludzie się dziwili ;-)
2

Ja zacząłem naukę bezwzrokowego pisania już po trzydziestce i zawsze sobie myślałem, że mam słabe zdolności manualne pod tym względem. Ten wynik to potwierdza, jeśli wziąć pod uwagę, że od kiedy nauczyłem się tej metody, napisałem kilka tysięcy stron tekstu.

Ale wiesz że 332.1 znaków/min to sporo powyżej średniej?

Dla wszystkich dołujących się tym wątkiem:
http://smallbusiness.chron.com/good-typing-speed-per-minute-71789.html

Characters Per Minute

The CPM metric is used to measure how many keystrokes a typist makes during a given time period. Characters per minute is often used as a metric because the name ignores the length of the words on the typing test. Someone who is typing lots of short, easy to spell words would perform faster than someone who types long, hard to spell words if you are counting words as a unit. A professional or good typist hits around 325 to 335 CPM. However, anyone that can type over 200 CPM is considered an above-average typist when compared to the general population.

Chyba jestem trzeci, po @Afish i @spartanPAGE.

Nieźle (mi wyszło trochę ponad 400, ale zamknąłem zakładkę szykając powyższego linku i teraz nie wiem ile dokładnie).
Aż mnie kusi zrobić 4programmersowy konkurs szybkiego pisania, ale to trochę bez sensu, bo co druga osoba tutaj potrafiłaby oszukać wynik pisząc bota :P.
Z drugiej strony, ciekawe jak bardzo różniłyby się wyniki gdyby do przepisywania dać kod zamiast tekstu pisanego.

1

Jak ktoś chce pisać super-szybko to jest taki bajer jak: https://en.wikipedia.org/wiki/Stenotype

A stenotype, stenotype machine, shorthand machine or steno writer is a specialized chorded keyboard or typewriter used by stenographers for shorthand use. In order to pass the United States Registered Professional Reporter test, a trained court reporter or closed captioner must write speeds of approximately 180, 200, and 225 words per minute (wpm) at very high accuracy in the categories of literary, jury charge, and testimony, respectively.[1] Some stenographers can reach 300 words per minute. The Web site of the California Official Court Reporters Association gives the official record for American English as 375 wpm.[2]

0

Przepisywanie/pisanie tekstu jest proste w porównaniu do przepisywania/pisania kodu.
Nie mówię tu o szybkości ale o błędach.

0

A prędkość klepania w klawisze ma małe znaczenie przy pisaniu kodu.
Właściwie nigdy nie pisze się bez przerwy więcej niż krótką linijkę, której charakter jest zupełnie inny niż normalnego tekstu - mało spacji, dużo innych znaczków, zaraz Enter, klamerka, Enter, chwila na myślenie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1