Czy programiści Javy używają na "co dzień" biblioteki StdDraw i StdAudio

0

W skrócie zaczynam naukę StdDraw(z książki) ale w jednym zdaniu autor wspomniał że w przyszłości będę używał bardziej zaawansowanej biblioteki.I tu moje pytanie czy warto się jej poświęcić. Przede mną jeszcze z 15 zadań i nie wiem czy warto tracić na to więcej czasu.

1

Jak się domyślam jesteś osoba początkującą?
Jeśli tak to lepiej się skupić na ważniejszych rzeczach typu kolekcje, streamy, optionale itp (dużo by wymieniać).

Co to za książka w ogóle? Możesz wrzucić tutaj spis treści książki ukazujący wiedzę zawartą w niej?

Od siebie polecam tę stronę. Autor wyjaśnia zagadnienia w bardzo przystępny sposób (i to po polsku, gdybyś był z angielskim na bakier: https://www.samouczekprogramisty.pl/kurs-programowania-java/ )

0

Jasne, książka i spis treści zostawiam w załącznikach. Obecnie pracuje nad działem 1.5 czyli operacje wejścia i wyjścia. Dzięki na link, artykuły wyglądają ładnie ale nie wiem czy to dobry pomysł mieszać ten materiał z książkowym.

1
  1. Pomiń StdDraw. Obecnie większość rynku to webówka, a tam nie będziesz się bawił w rysowanie w javie. Ktoś z bardziej doświadczonych kolegów mógłby się wypowiedzieć czy używał kiedykolwiek StdDraw do celów komercyjnych?

  2. Spis treści wydaje się ok. Helion wspomina, że data wydania książki to 2018-07-13 więc przypuszczam, że wiedza w niej jest aktualna (przypuszczam, bo nie znam tej książki).

Pytanie z czego będzie Ci łatwiej się uczyć, z 700 stronicowej księgi czy z blogów internetowych.

Bez różnicy co wybierzesz, wspomagaj się https://stackoverflow.com/ oraz dokumentacja Javy od Oraclea.

0

Dzięki za odpowiedzi, w takim razie przejdę do kolejnego tematu bo w tym więcej projektowania na kartce niż pisania...

Co do książki to moim skromnym doświadczeniem mogę ją polecić dla cierpliwych czytelników. Sporo czytania i pracy ale za to do każdego kolejnego tematu podchodzi się z pełnym rozumieniem(w przeciwieństwie do kursów np. javastart w którym ciężko się z czasem połapać przez narzucone tempo).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0