Witam! Jestem przed stworzeniem swojego pierwszego programu okienkowego. Będę to robił przy pomocy "kreatora" - Window Builder w Eclipse.
Program, który będę tworzył to aplikacja będąca biblioteką-wypożyczalnią. Napisałem go już w c++, ale w konsoli - tam miałem maina, klase zarządzającą biblioteką (tam wyświetlały się wszystkie menu itd. w konsoli), a także klasy odpowiedzialne za użytkowników oraz książki.
Teraz chcę ten sam program przepisać do Javy (z którą mam pierwszy raz styczność), tym razem już z GUI. I moje pytanie brzmi - jak taki program powinien wyglądać?

  1. Każde "okienko", czyli np. okienko logowania, okienko rejestracji, okienko wyświetlające się po zalogowaniu itd... to osobny plik?
  2. Czy mam stworzyć "maina", gdzie wywołam pierwsze okienko (rejestracja/logowanie - do wyboru) i w sumie tylko tyle, bo następne operacje będą szły już z pliku okienka, czy może w manie powinno być ów pierwsze okienko?
  3. Jak płynnie połączyć przełączanie się pomiędzy okienkami? Kliknę powiedzmy "rejestracja" w pierwszym oknie, jak zrobić, by nie widoczne było zamknięcie tego okna i włączenie się nowego, odpowiedzialnego za rejestrację?
  4. Rozumiem, że wszystkie klasy (zarządzająca, user, admin itd) tworzę tak jak w CPP - tj plik nagłówkowy + osobny plik z metodami?

Z góry dziękuję za odpowiedź!