Projekt SHUTDOWN BATCH

0

Witam. Ostatnio postanowiłem pobawić się trochę w CMD. Wraz z kolegami wpadliśmy na pomysł aby spróbować wyłączyć sobie komputery w sieci LAN.
Użyliśmy komendy shutdown /i a następnie wpisaliśmy nazwe komputera.Wyskoczył komunikat "Odmowa dostępu 5". Cóż kolega poszukał tego błędu i trzeba było wejść w zabezpieczenia secpolu ale okazało się że nie może go wyszukać jakby go w ogóle nie było (u mnie secpol działał) więc na razie odpuściłem. Potem próbowałem się połączyć z drugim kolegą ale jemu wyskakiwał błąd że nie ma odpowiednich uprawnień aby zdalnie wyłączyć mój komputer. Teraz mam takie pytanie jak za pomocą skryptu w batchu (lub innym językiem programowania) wyłączyć te zabezpieczenia a także czy w ogóle Program będzie działał? Pracujemy na Windows 10 Professional. Za każdą pomoc będę wdzięczny.

0

Idźcie do admina albo się lepiej pouczcie na przyrke :P

0

możesz użyć ntrights do edytowania "przywilejów" użytkowników komputera ;D

0

Może kolega ma firewall

0

Generalnie to żeby tak ingerować to trzeba mieć admina i uprawnienia. https://www.wikihow.com/Do-a-Remote-Shutdown-for-a-PC-on-a-LAN Można tez znaleźć lukę w Windowsie. Jak znajdziesz to MS może jeszcze zapłaci ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0