focus i shutdown w winXP

0

Czasami tak bywa, a jest to baaardzo wqrzające, że widzę kursor [ten migający :P] w polu tekstowym, piszę i nic! Cholera mnie bierze, bo dopiero się uczę pisać bezwrokowo i zanim się połapię to mam już parę zdań w plecy. Muszę wtedy jeszcze raz kliknąć i dopiero pisać.

:-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

Podobnie jest z zamykanie systemu. Czemu do janej anielki muszę wyłącząc sysa z big red switch'a ? ? ? ja chcę tak jak dawniej -=> programowo ! ! !

o co chodzi z tym ? czemu działało w winach 9x i starszych nt, a tu nie chce ?

0

Troche niebardzo cie rozumiem, z tym wylaczaniem. Bo z pisaniem mam tak samo w Win2kPRO. Moze chodzi ci o wcisniecie power na obudowie? Jelsi tak to jest taka opcja w zarzadzaniu energia co komputer ma robic, gdy wcisniesz power... mam nadzieje, ze ci pomoglem.

0

Jak to, tak samo jak w win2oo0 ??? to znaczy że tak ma być i już ? no way! ja się nie poddam.

big red switch = wyłącznik na obudowie :|

ale ja chcę żeby się komp wyłączał jak wyłączam sysa.

0

Ja mam tak samo w ... XP :)
Mysle ze to wina programow dzialajacych w tle, one jakby pobieraja aktywnosc.... (przynajmniej ja mam takie wrazenie).
Nie mam tego problemu po reinstalce windowsa.. wiec.... :)

0

to wyłączanie się chyba ustawia gdzieś w Opcjach Zasilania...

0

Wiec co do Twojego problemu z zasilaniem, to raczej tylko u Ciebie tak jest. U wszystkich których znam XP potrafi obsługiwać ATX. Tak na marginesie to 2k tez :D.

<$---

No wlasnie, zawsze myslalem, ze pisanie bezwrokowe to takie bez patrzenia na klawiature tylko na ekran. :d

0

Cholera mnie bierze, bo dopiero się uczę pisać bezwrokowo i zanim się połapię to mam już parę zdań w plecy.

To według ciebie pisanie bezwzrokowe to jest takie z zamkniętymi oczami?

0

Blah. Właśnie się uczę, więc nie zawsze lampię się cały czas na ekran. Wtedy mi znaki przelatują. Wiem co to pisanie bezwrokowe, nie wciskajcie mi kitów, że niby nie wiem. Zresztą to nie o to chodzi.

Z tym powerem, czy znajdę w BIOSie gdzieś jakiegoś switcha,optiona do ustawienia ? Nie znam się na BIOSie, a nie chcę niczego spier**, więc proszę o pomoc, jeśli wiecie jak.

0

W pisaniu bezwzrokowym chodzi raczej o nia patrzenie na klawiaturę, na monitor można :). Ja nie mam na XP problemów z focusem, moze masz gdzieś jakies okienka wysuwające się z dołu ekranu, które przejmują focus? Co do wyłaczania, wystarczy gdzies w biosie właczyć APM (Advanced Power Management) a w windowsie pobawić się w aplecie zarządzanie energią.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0