Shutdown drugiego kompa

0

Witam.

Mam problem. Otóż chce komendą shutdown wyłączać drugiego peceta. Nie wiem za bardzo co mi nie działa, bo mam odmowe dostępu(5). Kompy sie widzą w sieci, bo udostępnione pliki widać. Gdy mam te same nazwy kont też nie działa. Może to dlatego, że nie mam haseł w kontach? Wyłączam takim poleceniem:
shutdown -m \\nazwa_kompa -s -t 0

Prosze o pomoc.

0

A chciałbyś zeby dowolna osoba z którą jesteś w sieci mogła tak zrobić? o_O

1

Generalnie w większości przypadków, jeżeli na koncie nie ma hasła to jest to jednoznaczne z brakiem możliwości dostępu z zewnątrz w ogóle.

0

W takim razie jak to zrobić, żeby działało? Nie chce haseł na kontach.

I tak mam 2 kompy w sieci to w sumie...

0

Stawiasz vnc, łączysz się z kompem i klikasz na zamknij system. Możesz też napisać własną aplikację, która zamknie system na polecenie z sieci.

1

musisz:

a) mieć na zdalnym komputerze założone konto o takiej samej nazwie i haśle jak na twoim (hasło nie może być puste), albo
b) używać domeny Active Directory, czyli uwspólnionych kont na wszystkich komputerach

0

albo instalujesz jakiś ssh server na obu komputerach. wtedy oba komputery będzie można zdalnie wyłączyć za pomocą zdalnej konsoli. Najpewniej będzie chyba napisać kilkulinijkowy program klient/serwer, który wyłącza komputer i daje możliwość anulowanie przez kilkanaście sekund swojego wyboru.

0

A czy istnieją już takie programy gotowe?

0

Czemu upierasz się na konto bez hasła? Ustaw jakieś hasło i włącz automatyczne logowanie i na to samo ci wyjdzie bo zakładam że pewnie chodzi ci o to żeby nie podawać hasła przy uruchamianiu systemu.

Ssh odradzam. Zamiast instalować przeniesione na siłę z linuksa oprogramowanie, lepiej użyć tego co jest dostępne w systemie i stworzone dla systemów Windows.

0

najlepiej przez ssh

ssh [email protected]

i wtedy jak nie ma hasla to wpisujesz normalnie shutown i koniec

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0