plik wsadowy

0

Witam,
mam pewne pytanie dotyczące programów uruchamiających się automatycznie po włożeniu nośnika. Czy jeżeli napisze program wsadowy AUTOEXEC.BAT i umieszczę go na pendrive, to po zamontowaniu pendrive mój program się uruchomi. System w jakim miałby się uruchomić program to Windows 95.

0

nie - jak już to autorun.inf. Jednak z tego co pamiętam to na w95 autostart dotyczy jedynie cd/dvd

0

http://en.wikipedia.org/wiki/AutoRun

AutoRun was introduced in Windows 95 (...) When an appropriately configured CD-ROM is inserted into a CD-ROM drive (...)

Czyli nie sądzę, by to mogło zadziałać.
PS: Masz obsługę pendrive w Windows 95 ?

0

Chcę napisać program, który po włożeniu pendrive do USB automatycznie pobierze strukture katalogów z dysku C. Nie jestem w stanie samodzielnie uruchomi programu ponieważ jest to obrabiarka CNC z dotykowym panelem. Podczas rozruchu maszyny uruchamia się Win 95 a następnie oprogramowanie obrabiarki, które przesłania cały widok. Struktura katalogów jest mi potrzebna, żeby zobaczyć w jakim katalogu na dysku obrabiarka przechowuje programy CNC, które były wczytywane z dyskietek (w tej chwili jest coraz większy problem z kupieniem dyskietek, które szybko ulegają zniszczeniu). Jak będę już wiedział gdzie przechowywane są programy na dysku. Napisałbym kolejny program uruchamiający się automatycznie, który kopiowałby pliki(programy CNC) z pena na obrabiarkę. W obrabiarce są zainstalowane sterowniki do USB po włożeniu pendrive wykrywa urządzenie. Jeżeli macie jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu proszę o info.

0

Spróbuj z autorun.inf. Też nie sądzę, żeby zadziałało, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

0

podłącz klawiaturę na USB i uruchom w trybie awaryjnym - powinien wstać goły windows

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0