plyta glowna

0

mam ECS k7s5a. chce zmienic BIOS'a. Nie wiem gdzie szukac. patrzylem na stronie ami.com ale tam jakos dziwnie jest. na innej musialem wybrac wersje PCB. nie wiem co to jest pcb. gdzies czytalem ze ta wersje mozna znalezc na plycie pomiedzy 4 a 5 PCI'em. nie mam nic tam napisane. co mam robic??

0

Trzeba wejść na strione swojego chipsetu .. np. SiS albo inny - nie wiem jaki masz.. i wtedy

0

mam SIS'a 735. gdzie bym nie szukal, to zawsze znajdu adres http://www.ecs.com.tw/products/k7s5a.htm. Niestety chinskiego nie znam, ale domyslam sie ze nie znaleziono strony:) Czy zna ktos jakis inny adres strony na ktorej znajde nowa wersje BIOS'a??

0

Tu masz bios:
http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Downloads/ProductsDetail_Download.aspx?CategoryID=1&Typeid=4&detailid=74&DetailName=Bios&DetailDesc=K7S5A(1.1)&MenuID=35&LanID=0

Co do wersji PCB to jest to wydanie płyty, Revision. Szukaj takiego oznaczenia na plycie w różnych miejscach. Obok gniazda zasilania, po ostatnim gnieździe PCI. W samym rogu (powyżej kości pamięci), czasami też obok chipsetu. ale najczęściej jest pomiędzy 3, a 4 gniazdem PCI, wydrukowane ładnie białymi literkami conajmniej model płyty.
Już na pewno będziesz mial w manual napisane.
Jak nadal nie rozpoznasz wersji PCB to pościągaj manuale z tej strony do wszystkich płyt i porównaj, która najbardziej pasuję do twojej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1