procesor i płyta główna z grafiką

0

Hey, czy jest sens kupować płytę główną ze zintegrowaną grafiką, gdy procesor również ma grafikę (np. i5 2500K)?
Zaznaczam również, że nie będę kupować dodatkowej karty graficznej. Chodzi mi o komputer stacjonarny.
Proszę o pomoc.

0

musisz mieć płytę główną z wyjściem na monitor bo nie będziesz miał do czego go podpiąć
a więc albo zintegrowana, albo osobna, albo samo wyjście na płycie (takie są na płytach z chipsetami Intela z serii H - w specyfikacji płyty będzie pisać czy ma wyjście)

ale ta karta jest na pograniczu najlepszej zintegrowanej i najtańszej niezintegrowanej
a jeżeli jeszcze się o tym nie przekonałeś to grafika naprawdę porządnie ogranicza możliwości kompa i ograniczy możliwości procka - o graniu możesz zapomnieć chyba że na low w 15 fpsach - nie mają też choćby DX11 (przynajmniej w 2500K nie ma), najnowszego opengl itp

0

Jeżeli chcesz mieć mocny procesor (przytoczony i5-2500k) i móc korzystać z jego zintegrowanej karty graficznej ORAZ móc go podkręcić poprzez zmianę mnożnika to najlepiej zaopatrzyć się w płytę główną z chipsetem Z68.

0

Bo ja ogólnie nie rozumiem trochę tego. Czyli jak chcę skorzystać z grafiki, która jest zintegrowana w procesorze to muszę mieć płytę główną, która również jest zintegrowaną z grafiką?

Bo ja to rozumiem trochę inaczej a mianowicie w ten sposób, że gdyby procesor nie miał grafiki a płyta główna tak to można z niej korzystać. Natomiast jak jest grafika na procku to nie musi być jej na płycie głównej. Oczywiście niezależnie może być zewnętrzna karta graficzna -> chociaż mogę (i pewnie tak jest) się mylić!

Czy może mi to ktoś wyjaśnić? Jaką mam kupić płytę główną do procesora i3 ze zintegrowaną grafiką? Może jakieś rekomendacje? :) Albo chociaż wyjaśnienie czego mam szukać :(

0

ups, trochę się pośpieszyłem (a raczej zwlekałem z wysłaniem poprzedniego posta :P)
dzięki wielkie za wyjaśnienie unikalna_nazwa! Chyba już kumam o co chodzi :)
pozdrawiam

0

Płyta główna z chipsetem Z68/H67 nie ma zintegrowanej grafiki, a umożliwia korzystanie z grafiki, która jest w procesorze.

Szukaj płyty głównej z chipsetem H67, jeżeli chcesz kupić procesor bez odblokowanego mnożnika (bez literki K na końcu) albo Z68 w innym przypadku.

0

dzięki! :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1