Problem z płytą główną i zasilaczem

0

Witam,
mam następujący problem. Po podłączeniu zasilacza działającego do płyty głównej miga dioda z płyty głównej i nie mogę włączyć kompa.
Wcześniej piorun uderzył w mój budynek i spalił się poprzedni zasilacz.
Czy płyta główna też jest do wymiany?
Z czego wynika migająca dioda?! Może za słaby zasilacz?Albo płyta główna też padła?
pozdrawiam serdecznie

0

A podłączyłeś obie wtyczki z zasilania? W instrukcji nie napisali, co oznacza miganie? Szukałeś w google "<twój model płyty głównej> led blinking"?

0

The flashing LED seems to indicate an overcurrent or a short on the +5vdc standby power circuit... Usually, that is a problem in the power supply but since you swapped in a new one, that is unlikely the problem now.

The only other cause for this in a previously working system would be in the board itself or possibly in some USB device that might be connected to the system. Without a steady +5vdc standby, the system can not start.

znalazłem taką odpowiedź!
Więc skoro zasilacz jest dobry to wina zasilacza ta?
Nie mam instrukcji do płyty głównej!

0

Odepnij wszystko z płyty głównej, zostaw tylko kartę graficzną. jeśli nadal nie wstaje, to sprawdź na innym kompie grafikę, pamięć i procka.

0

Jak już wszystko powyciągasz, to pamiętaj, że przy uszkodzeniu GPU, RAM albo CPU głośnik powinien wesoło pikać. Jeżeli jest cisza to albo PSU albo płyta główna. Skoro PSU wymieniłeś, to wtedy winna najprawdopodobniej będzie płyta...

0

odpiąłem wszystko tzn. został procek i karta i dalej lampa wesoło miga!
Nie ma wesołego dźwięku!
Czyli to wina płyty głównej?

0

To może wyciągnij całkiem wszystko. Najlepiej by chyba było, gdybyś sprawdził na innej płycie głównej Twoje części.

0

procesor jest źle przymocowany. Nie wiem jak to jest po polsku ale przy śrubie na płycie głównej powinien byc z obu stron "washer". Taki płaski dysk nachodzący na śrubę wzmacniający siłę naporu na procka kiedy przymocowywujesz wiatrak.

0

procesor źle przymocowany?! tzn. co mam zrobić z procesorem...
no mi tez sie wydaje, że płyta główna...postaram sie gdzies te elementy sprawdzić, na pewno ram dobry bo sprawdzałem na innym!

0

Odepnij proca i sprawdź w jakimś serwisie. Chodzi o to, że walnięta płyta główna może łatwo spalić CPU. Może więc jeszcze jest do uratowania. Część płyt bez proca też może piskać, albo wyrzucić kod diagnostyczny na led (o ile ma). Ale jeżeli ma walniętą sekcję +5V, to płyta na śmietnik, albo do serwisu.

ps. Jaki był model tego spalonego zasilacza? To był jakiś noname czy markowy?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1