Czy przy zakupie laptopa należy zwracać uwagę na technologię wirtualizacji?

0

Witam
Przymierzam się do zakupu laptopa do roboty i proszę ekspertów o wsparcie.
Docelowo na PC będzie uruchamiane od groma dockerów. Spotkałem się z terminami takimi jak Hyper-threading czy Intel-VT (bodajże, kiedyś jak instalowałem dockera czy VM, musiałem zejść do biosa i włączyć to pierwsze). Czy w tym przypadku powinienem zwrócić uwagę czy procesor obsługuje jakieś specjalne ficzery tego typu? A może wszystkie już to obsługują i nie ma co kombinować? Czy ktoś mógłby wprowadzić mnie w temat?

2
JacekPs napisał(a):

Czy w tym przypadku powinienem zwrócić uwagę czy procesor obsługuje jakieś specjalne ficzery tego typu? A może wszystkie już to obsługują i nie ma co kombinować?

Z tego co szybko sprawdziłem nawet jakieś bieda i3 obsługują co nie zmienia faktu że przed zakupem wejdź sobie na stronę intel np: (https://ark.intel.com/content[...]-4m-cache-up-to-3-90-ghz.html) i sprawdź czy laptop z prockiem, który chcesz kupić obsługuje vt-x czy vt-d itd.

1

Docker (przynajmniej na Linuxie) to nie VM'ka więc VT nie potrzebuje. Łindołsa nie używam więc nie wiem jak tam docker desktop jest uruchamiany.

Tak naprawdę piszę żeby Ciebie uprzedzić że jeżeli chcesz mieć dużo kontenerów to warto mieć w laptopie przynajmniej 32GB ramu, jak mam tyle w służbowym i moim prywatnym. W prywatnym wystarcza, w służbowym jest na styk, od tego roku nowi pracownicy w mojej firmie dostają już komputery z 64GB RAMu.

Na koniec dodam że pracuję z JVM (złośliwi mogą twierdzić że JVM ponosi sporą winę za te zajęte gigabajty), zapewne przy pracy z Go nie potrzebowałbym aż tak dużo pamięci...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0