open source - prosty soft do nauki języków - praktyczna weryfikacja badań nad fizjologią mózgu

0

Cześć,
nie wiem czy wpisuję się we właściwy dział forum, ale jeśli nie, to proszę o przesunięcie.

Szukam kogoś, kto ma nadmiar wolnego czasu i towarzyszący mu deficyt satysfakcji ;)
A tak na poważnie(j), to kogoś, komu chciałoby się stworzyć prosty programik open source, za pomocą którego można by praktycznie zweryfikować nowe badania nad fizjologią mózgu i sprawdzić czy można radykalnie zwiększyć zdolność zapamiętywania różnych informacji (na przykładzie nauki języków obcych).

Nie jestem programistą, ale chciałbym stworzyć taki bardzo prosty programik do nauki języków obcych.

Soft (albo raczej zaczątek przyszłego systemu) ma pozwolić przede wszystkim stworzyć indywidualne interwały uczenia się określonej partii materiału (słówek, zwrotów itp.). Oczywiście “indywidualne” nie ma oznaczać “ucz się kiedy chcesz” ale ucz się danej partii materiału w określonym reżimie czasowym zaprojektowanym a priori. W grubym uproszczeniu można by powiedzieć, że zależy mi na stworzeniu czegoś na wzór prostego “SuperMemo” ale z możliwością samodzielnego projektowania ścieżek interwałów powtórkowych.
Biorąc pod uwagę nowe badania nad funkcjonowaniem mózgu mam wrażenie, że bardzo często ucząc się (np.) języków nie postępujemy optymalnie, a niekiedy wręcz sabotujemy procesy fizjologiczne zachodzące w mózgu. Chciałbym to zweryfikować i przetestować w praktyce za pomocą prostego programiku, którego funkcje (w pewnym uproszczeniu) mają się sprowadzać do:

1, pobrania słowa (/zwrotu/jednostki wiedzy) z bazy (którą sobie sam przygotuję) i wyświetleniu jej na ekranie,
2. opcjonalnie: wyświetlenia albo nie wyświetlenia tłumaczenia,
3. Oceny
3.1. samodzielnej oceny stopnia zapamiętania,
3.2. równolegle w tle automatycznej (dokonanej przez soft) oceny stopnia zapamiętania (bardzo prosty algorytm dokonywania tej oceny),
4. w zależności od oceny z pkt. 3 dokonanie automatycznego wyboru jednej z kilku przygotowanych wcześniej ścieżek interwałów powtórkowych (jeśli ocena zbiorcza x to przejdź do ścieżki y).
5. Ewentualnie eksport do excela jakichś prostych statystyk procesu uczenia, aby móc popatrzeć na trendy i efektywności.

To wszystko. Przynajmniej na tym etapie tworzenia softu, jeśli się okaże, że to jednak działa znacznie lepiej od innych metodologii uczenia, to można się bawić w dodawanie innych wodotrysków poprawiających atrakcyjność softu, ale jądro efektywności ma być zaszyte we właściwych interwałach i “intermodalności” pamięci…

Może znajdzie się zatem ktoś, kto chciałby pomóc zweryfikować rewolucję :)

0

A może znajdzie się ktoś, kto mógłby pomóc w modyfikacji https://mnemosyne-proj.org/features lub https://apps.ankiweb.net/ w taki sposób aby móc sobie tworzyć własne interwały powtórek?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1