Zapisane poświadczenia do mappowanych dysków

0

Witam.
Spamuje ostatnio problemami, więc jadę dalej ;)
Kupiłem serwer NAS, skonfigurowane mam dwa foldery, które są widoczne w sieci do mappowania ale... Każdy z tych folderów ma innego użytkownika:

Folder1 -> Pani Asia
Folder2 -> Pan Krzysiek

Jeśli zmappuje Folder1 to nie mogę zmappować Folder2, ponieważ nie bierze pod uwagę moich poświadczeń mimo iż wpisuje inne i próbuje się logować Krzyśkiem.
To samo się dzieje na drugim komputerze, który ma zmappowany Folder2 i próbuje zmappować Folder1.

Ja wiem, że to nie ma sensu. Powienienem mieć trzeciego użytkownika, który ma dostęp do obu folderów, ale czy jest szansa, aby to obejść w takim stanie jakim jest, bez trzeciego użytkownika?

0

Zakładam, że chodzi Ci o "zwykłe" mapowanie dysków sieciowych z poziomu Windows, nie programowo, ale z punktu widzenia użytkownika.
Jeśli tak, to spróbuj skorzystać z poniższego polecenia. Możesz je wpisać ręcznie w cmd albo zrobić z tego plik .bat.
Oczywiście, mam nadzieję, że nie muszę dodawać, że zamiast G: wpisz literę, pod jaką chcesz mieć zmapowany dysk, natomiast administrator tajneHASUO zamień na swój login oraz hasło.

net use g: \\1.2.3.4\udział /USER:administrator tajneHASUO
0

powinien tam (przy mapowaniu) być przycisk/checkbox "użyj innych poświadczeń", gdzie można wpisać innego usera

0

@cerrato: Spróbuje komendą. Kiedyś już coś robiłem z net use, ale Windows jest tak oporny w takich sprawach, że aż się odechciewa grzebać i kombinować.

@abrakadaber Zgadza się, jak wpisze inne poświadczenia to twierdzi, że nie ma uprawnień i nie może tego dysku zmappować.

0

I co - sprawdziłeś? Pomogliśmy?

0

@cerrato: Jaki niecierpliwy... Kawę musiałem wypić ;)

Wystąpił błąd systemu 1219.

Wielokrotne połączenia z serwerem lub udostępnionym zasobem przez tego samego użytkownika przy użyciu więcej niż jednej nazwy użytkownika są niedozwolone. Rozłącz wszystkie poprzednie połączenia z serwerem lub udostępnionym zasobem i spróbuj ponownie.

Podłączanie pierwszego działa. Podłączanie drugiego rzuca błędem. Chyba mam odpowiedź ;)

1

Jest pewien sposób obejścia. Kiedyś działał, ale nie jestem pewien, czy nadal. Aczkolwiek możesz zawsze sprawdzić :)
Pierwszy zasób mapujesz po adresie IP, natomiast drugi po nazwie hosta z grupy roboczej, ewentualnie możesz dodać stosowny wpis do %WINDIR%\system32\drivers\etc\hosts. I potem za drugim razem nie łączysz się z kompem o IP 1.2.3.4, ale z nazwą kompa przypisaną do tego adresu IP w pliku hosts.

0

Działa ;) Dziękuje

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1