Dane zapisane na stałe?

0

Witam. Chciałbym się zacząć uczyć programowania. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy da się stworzyć jakiś prosty program, który zapisywałby tekst wpisany przez użytkownika na stałe? Tzn. wiem, że wszystko da się zrobić ale czy coś takiego byłoby bardzo trudne? Może nie do końca jasno opisałem o co mi chodzi więc spróbuję to jakoś zobrazować :) Przykładowo chciałbym mini-program w którym będą dwa okienka do których wpisywał będę np. rzeczy zrobione, jak i te do zrobienia (nic innego nie przyszło mi do głowy :D ). Tak, wiem, zaraz ktoś mi napisze że mogę coś takiego zrobić w Excelu czy w innym gotowcu ale chciałbym spróbować coś samemu :) Są może gdzieś tutoriale do tego typu programu? (język raczej nie ma znaczenia, byleby nie było zbyt skomplikowane na początek)

0

Jak sądzisz czemu matematykę w podstawówce zaczynają tłumaczyć od dodawania a nie od całek?

0

Na początek:
http://4programmers.net/Forum[...]go_zaczac_nauke_programowania

A potem wybierz jeden:
http://www.pascal.eu.org/
http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++/1
http://javastart.pl/
http://phpkurs.pl/
Albo wpisz w google:
[język programowania] kurs
i wybierz odpowiedni dla Ciebie

0

Tak, da się. Najprościej na start będzie pouczyć się jakiegoś języka, ściągnąc kompilator i pokombinować. Jednak bez podstaw, ponanznia zasad języka i składni będzie cięzko. Wedlug mnie na start najprostszy będzie obiektowy pascal, jako IDE może być darmowy Lazarus albo samo FPC. Zapis najprościej zrobić albo do pliku typowanego/amorficznego/typu ini, a jak nie za dużo danych to żeby nie zaśmiecać Rejestr Windows. Tylko pod nowszymi systemami należy mieć na uwadze upierdliwe UAC. Pisanie i kompilowanie pod konkretny system operacyjny ma i minusy, ale na przykład jeżeli zakładasz klepanie w PHP, to jeśli się orientuje albo trzrba mieć konto na serwerze z jego obsluga, a darmowe są kulawe, bo ograniczenia baz i ustawień interpretera. Poza tym potrzebny dostep do Internetu. Natomiast lokalnie to stawianie serwera i instalacje. Co może nie jest źle, ale na początek najprościej będzie klepać jakieś pierdółki nawet pod badziewnym edytorem od FPC.

Badziewnym, bo pod nowszymi systemami nie współpracuje z ConEmu. Ktoś powie - wina ConEmu, ale jakoś HIEW/FAR/CMD.EXE są do ogarnięcia. A autorzy FPC nie pomyśleli, że wygodniej się pracuje na pełnym ekranie z czytelnym fontem pokazanym na całym obszarze pulpitu. Ale to temat na inny wątek.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0