Komputer się resetuje

0

Witam. Ja na ogół bardzo rzadko wyłączam swój komputer, gdy np. wychodzę z domu czy idę spać to komputer po chwili przechodzi w stan hibernacji.

Dziś jakoś tak mnie naszło żeby wyłączyć normalnie komputer pierwszy raz od dobrego miesiąca.

Efekt? Teraz komp mi się sam resetuje w losowych momentach, co kilka minut. Słychać charakterystyczne chwilowe (pół sekundy) "zablokowanie się" na klatce dźwięku po czym następuje reset.

Co to może powodować? Da się jakoś sprawdzić np. logi z resetów?

0

@vpiotr: to, o czym napisałeś to raczej ma znaczenie podczas uruchamiania, a z tego co rozumiem to te piski się wydobywają z włączonego kompa, chwilę przed resetem.

A co do samego problemu - najpierw bym rozkrecił obudowę i sprawdził, czy kondensatory na płycie głównej (zwlaszcza koło procesora) nie są napeczniale. Plus, jeśli masz możliwość, to wymień zasilacz i sprawdź, czy problem nadal występuje.

Pytanie - czy dzieje się to w losowych momentach, czy w chwili mocnego obciążenia? Czy chodzenie jest ok? Wyczyść wiatrak i radiator oraz nałóż nowa pastę na procek.

Niezależnie od wszystkich powyższych, zrób jakiś porządny test pamięci. Lepiej nie jakiś uruchamiany z poziomu Windows, tylko jakiś memtest bootowany z usb/cd

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0