Klonowanie jednej partycji HDD na SSD przy zachowaniu drugiej na HDD

0

Witam. Posiadam w laptopie dysk HDD o pojemności 500GB podzielony na dwie partycje po 250GB. Na jednej znajduje się system oraz narzędzia typu VS, które potrzebują być na partycji systemowej. Na drugiej ważne pliki osobiste, zdjęcia, gry, maszyny wirtualne.
W laptopie posiadam napęd optyczny dvd, który zamierzam zastąpić dyskiem SSD o pojemności 250GB. Będę zapewne musiał sklonować partycję systemową, chciałbym jednak móc wykorzystywać HDD jako dysk do przechowywania wszystkiego innego co nie jest na partycji systemowej. To znaczy, aby partycja systemowa zamiast na HDD znalazła się na SSD, a reszta na całym HDD. Da się to zrobić tak, aby niczego nie trzeba było instalować ponownie i konfigurować jeszcze raz?

0

tak

0

Robiłem coś takiego. Polecam dd.

0

ja klonuję AOMEI Partition Assistant, korzystałem już chyba z kilkadziesiąt razy i bangla wszycho

0
Zimny Orzeł napisał(a):

Robiłem coś takiego. Polecam dd.

polecanie dd komuś kto zadaje takie pytania to jak polecanie użycia miotacza ognia do pozbycia się małego pająka z domu

0

Czy ja wiem. Męczyłem się z jakimiś kreatorami i nie wychodziło - włożyłem nowy dysk, jedno polecenie i za godzinę miałem kopie która normalnie odpaliła. Nie widzę nic trudnego.

0

Dzięki za odpowiedzi. Będzie mi potrzebny do tego drugi komputer czy obejdzie się bez?
Bo i tak po sklonowaniu partycji systemowej na nowy dysk musze się jej pozbyć z obecnego (drugą niesystemową oczywiście pozostawie).

0

Dd? No bez przesady, jest CloneZilla

0

Chyba zdecyduje się na AOMEI Partition Assistant.

Na SSD sklonuję partycję systemową (waży 150GB, a cała partycja ma 250GB).
No i mam kilka pytań..

  1. Czy lepiej jest potem wymontować HDD i na jego miejsce wstawić SSD, a HDD wstawić z tacką w miejsce napędu optycznego, czy nie ma to znaczenia?

  2. Nie dojdzie do kolizji, jeśli nowa partycja na SSD dostanie literkę C jak HDD?

  3. Potem muszę z dysku HDD usunąć starą partycję systemową, ale druga na D pozostanie - będę używać SSD i HDD, systemowa będzie tylko na SSD, na partycji, która pozostanie na HDD są zainstalowane programy - czy nie będzie błędów? Większość rad w Internecie dotyczy sytuacji, gdy wszystko się klonuje na SSD, a HDD potem idzie w zapomnienie, dlatego pytam.

0

Podbijam ostatnie pytanie, ponieważ zmagam się z tymi samymi pytaniami.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1