Soft do sklonowania dysku z HDD na SSD

0

Panowie i Panie.
Czym klonowaliście HDD na SSD? Samsung Data Migration nie widzi mi wszystkich partycji z HDD laptopa Probook a EaseUS Todo Backup Free 10.6 nie widzi SSD choć w systemowym managerze dysków i w biosie jest widoczny. Dysk mam w adapterze podpiętym w miejsce CD.

0

wersja darmowa EaseUS Todo Backup umożliwia jedynie zrobienie kopii i wgranie jej na TEN SAM dysk :). Ja przenosiłem ale czym? Tu masz przykładowy poradnik https://www.partitionwizard.com/help/migrate-os-to-ssd-hd.html

1

Clonezilla Live CD

0

ja używam aomei partition assistant i klonuje całe dyski łącznie z ukrytymi partycjami i zmianą rozmiaru przy tworzeniu (inny rozmiar dysku) oraz, co ważniejsze, ustawia też aligment sektorów (nie pokazuje błędu w AS SSD Bench) co poprawia wydajność

0

Problem rozwiązany. Wstyd się przyznać ale nie zainicjowałem dysku i to było powodem problemu. Dysk sklonowany, wszystko hula. Teraz pewnie trzeba będzie zoptymalizować jego użycie ;)

0

tak, bo po sklonowaniu trzeba wypiąć stary dysk i zostawić tylko nowy, przynajmniej przy pierwszym bootowaniu

0

Ja to zawsze robię dd pod Linuxem. Na przykład spod bootowalnego GParted (program do partycjonowania) – moża wejść do konsoli.

0

Potwierdzam - dd jest mocarny. Proste i zawsze działa.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1