NAS do domu

0

Witam,

Od X czasu szukam mniej lub bardziej aktywnie urządzenia pełniącego rolę dysku sieciowego / storage do domu. Może ktoś z forumowiczów jest bardziej na bieżąco ze sprzętem i jest w stanie coś polecić.

Chciałbym, aby urządzenie posiadało funkcjonalność pozwalającą na podmontowanie swojej zawartości za pomocą portu USB tak jak ma to miejsce w przypadku zwykłego dysku przenośnego lub pendrive.

Do tej pory udało mi się znaleźć informację, że taką funkcjonalność posiadał Dlink DNS-313, jednak jego następca DNS-315 oraz dwu-dyskowy DNS-320 zostały pozbawionego tego mechanizmu. (Mimo, że w opisie 315 jest taka informacja na stronie Dlinka, de facto skopiowana z błędem z opisu 313).

Z dodatkowych wymagań, możliwość postawienia serwera FTP, obsługa torrent, harmonogramowanie czasu pracy oraz wake-on-lan mile widziane.

0

Nie wiem co stoi na tym Dlink DNS-313, ale FTP, Samba, Torrenty, to ma dowolny router z Tomato i portem USB (ja mam RT-N10U) ;) Budzić nie trzeba, bo sam prądu niewiele zużywa.

0

Przede wszystkim to nie router ;)
http://www.dlink.com/pl/pl/support/product/dns-313-sharecenter-solo-1-bay-network-storage-enclosure

Mam Dlinka Dir-655 jako główny router i TPLink'a TL-WR841N z openWRT jako pomocniczy (w trybie AP-Client), dysk sieciowy chciałbym podpiąć do TV kablem USB i równocześnie mieć dostęp do storage po ethernet/wifi.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1