Ultrabook dla programisty

0

Witam wszystkich, tak jak w temacie zastanawiam się nad kupnem sprzętu a dokładnie ultrabook'a.

Przeznaczenie do programowania (Eclipse Android SDK, Netbeans, VS), drobnej obróbki layoutów / zdjęć w PS i innych podstawowych rzeczy.

Mam kilka wybranych modelów:

Samsung 900x3c
http://www.x-kom.pl/p/123350-ultrabook-13,3-samsung-900x3c-i5-3317um-4gb-128-win8-etuimysz.html

Dell xps studio
http://www.x-kom.pl/p/117666-ultrabook-13,3-dell-xps-13-i5-3317u-4gb-128-win8.html

Macbook air:
http://store.apple.com/pl/configure/MD231PL/A?

Teraz moje pytania:

Może ktoś posiada w/w sprzęt lub podobny, jeżeli tak to jak mu się pracuje na ultrabooku ?

Jak jest z wydajnością czy takie konfiguracje sprzętowe wystarczą do odpalenia i poprawnego działania w/w
programów ?

Jeżeli ultrabook się nie nadaje do pracy to w co lepiej zainwestować pieniądze w kategorii laptopów ?

Odnośnie macbook'a pracowałem na macu więc wiem jak to wygląda, wiem że nie odpalę visuala itd. itp. ale jeżeli mac ma się lepiej sprawować pod względem wydajności mogę przejść z windows'a, tylko moje pytanie czy jest wart swojej ceny i czy da się na nim pracować dobrze w w/w środowiskach.

0

Ultrabook to raczej do lansu służy a ni jeżeli do spełniania się w roli narzędzi do pracy. Ja kiedyś miałem ochotę na:
http://allegro.pl/lenovo-y580-i7-3630-16gb-ssd128-1tb-gtx660-full-hd-i3101649640.html
(teraz widzę trochę taniej: http://allegro.pl/lenovo-y580-i7-3630-16gb-ssd128-1tb-gtx660-full-hd-i3168868475.html, ale obie wersje bez Windowsa)
i uważałem go za chyba najlepszego pod kątem pracy, w dobrym w stosunku parametry/cena, nie kupiłem z innych przyczyn.

1

E tam, do lansu. Laptop jak laptop, tylko płaski.

Czy notebook / ultrabook nadaje się do programowania?

Pracuję na Ultrabooku w pracy codziennie od prawie roku. Tylko mam sprzęt zdecydowanie niższej klasy - Samsunga 530U3B. 900X3C jest od niego przede wszystkim zdecydowanie lepiej wykonany.

Moc procesora (i3-2367M) jest wystarczająca dla Visual Studio (+emulator WP8) czy Aptany, ale nie buduję niebywale rozbudowanych aplikacji, ani nie gram (a Intel HD nie jest królem wydajności). To jest procesor mobilny, więc jest zdecydowanie mniej wydajny. 8 GB RAM jest wartością wystarczającą. 128 GB dysku SSD jest wartością wystarczającą - ale media trzymam w domu na dysku sieciowym. Ekran jest dobry, ma oczywiście problemy z kątami, ale jest jednym z lepszych jakie się spotyka w laptopach z tej półki cenowej. Sam komputer jest nieźle wykonany, trochę już widać jednak moich wytartych klawiszy i touchpada. Klawiaturę wyspową polubiłem, okazuje się być dość dobra. Wielodotykowy touchpad jest świetny, gesty są bardzo przyjemne.

Moja praca wymaga jednak używania gniazda VGA, a niestety komputer nie ma pełnego, tylko muszę używać miniVGA i przejściówki, co jest oczywiście mało wygodne. Gniazdo RJ-45 jest nieprzyjemne, ciężko się z niego wyjmuje kabelki.

0

E tam, do lansu. Laptop jak laptop, tylko płaski.
Laptop jak laptop, tylko z podobnymi parametrami, tylko nie aż tak płaski, nie aż tak lekki, z wymienną baterią i większym ekranem możesz mieć normalnego laptopa za połowę ceny ultrabooka.

1

ja mam samsunga ultrabooka series 9 i leży i się kurzy :P poza tym że jest lekki i bateria długo trzyma to nie ma innych zalet

Jak koniecznie chcesz lapka to polecam lenovo thinkpady, jak nie to stacjonarke.

0

Macbook Air 13 z 8GB ramu. Wydajność ekstra, często pracuje na eclipse + odpalony tomcat + windows na wirtualce i śmiga pięknie. Sam system jest genialny, ale to raczej subiektywna opinia ;) Na pewno trzeba się przyzwyczaić do klawiatury, ale skoro już pracowałeś na mac'u to problemów nie powinieneś mieć.

0

ja nie mówię, że ten ultrabook jest wolny, bo nie jest (ciut wolniejszy od thinkpada). on jest po prostu niewygodny, to samo bym powiedział o MacBook Pro (retina również), z aira nie korzystałem. Co do wydajności to raczej w tym momencie wszystkie i5 i nowsze powinny ogarnąć większość zadań jakie będziesz robił.

0

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, z samsunga chyba zrezygnuje i zostawię wybór pomiędzy Mac'iem a Dellem obydwie firmy mają dobre gwarancje, w macu można co roku przedłużać nie wiem jak jest z Dellem, trochę pomogliście mi w wyborze, jeżeli ktoś jeszcze chciałby coś dodać to czekam na wypowiedzi.

0

Lol, porównywać NBD Della do Apple'owskiej gwarancji, teraz to pojechałeś ;) NBD też możesz przedłużać, w przypadku normalnych XPSów do 5 lat, nie wiem jak z tymi ultrabookami jest, ale pewnie tak samo.

1

Z tym Samsung 900x3c uwazaj i poczytaj dokladnie opinie w necie na jego temat, bo duzo jest negatywnych ponoc bardzo mocno sie nagrzewa. Z tych co podales to mba jest fajnym wyborem, jesli nie przeszkadzaja ci wady mac os x to jest ok, jesli bys sie zdecydowal na mba to lepiej poczekac te dwa miesiace i kupic z matryca w wysokiej rozdzielczosci + haswell

0

Sorry za odkopywanie dinozaura, ale w sumie temat zawiera moje pytanie: czy i jaki ultrabook mógłby zadowolić programistę? Oczywiście piszę na zewnętrznym monitorze. Obecny dell jest niemobilny (zepsuta bateria) i ciężki. Zastanawiam się nad Zenbookiem UX32LN, bo ma dedykowaną kartę a ja od czasu do czasu pogrywam w BF3 ;) Czy jest na sali jakiś użytkownik tego sprzętu, który by mi mógł powiedzieć, czy się to nie grzeje, nie psuje, i czy generalnie nie jest strzałem w kolano? 3tys. to kupa kasy i chciałbym mieć za to sprzęt na kilka lat.

1

A ja napiszę co jest według mnie must have jako minimum:
matowa matryca, (najlepiej IPS - opcjonalnie)
intel i5
dysk SSD
8GB Ram
Długa praca na baterii
Jeśli chcesz grać, to lepiej mieć do tego osobnego kompa.

Opcjonalnie:
grafika- nie każdy potrzebuje

Polecam używki.

0

Ludzie mający E540 często zgłaszają problemy z BIOSem. Natomiast E450 ma kartę ATI, a ja nigdy więcej nie chcę linuxa + ati. Ale jestem otwarty na także nie-ultrabookowe propozycje :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1