Dobór płyty głównej

0

Witam,
Chciałbym dobrać płytę główną i zasilacz do mniej więcej takiej konfiguracji:

Mam największe obawy co do zasilania płyty głównej, mianowicie tam jest taki slot na 8 pinów pod procesor, nigdy nie miałem z nim doczynienia, te z którymi się spotkałem miały na 4 piny i wyjście z zasilacza też na 4 piny więc ok. A co w tym przypadku? Na całość mam ok 3500zł w tym obudowa i dysk twardy którego tutaj nie wymieniałem. Proszę o jakąś podpowiedź;)

0

Nie przejmuj się z tymi pinami. Wszystkie nowe zasilacze będą kompatybilne z nowymi płytami głównymi oraz kartami graficznymi (te najbardziej wydajne potrzebują dodatkowego zasilania "pci express").

W ostateczności możesz ukoić swoje nerwy tym, że masz 10 dni na zwrot towaru ;).

ps. co do dysku - koniecznie kup SSD pod system. Jeżeli jeszcze nigdy nie korzystałeś to.. różnica będzie spora.

0

hmm ten zasilacz który wymieniłem chyba jest w miarę nowy, nie widzę żeby miał tą wtyczkę na 8 pin. Chyba że może coś takiego, ten pewnie ma kompatybilną wtyczkę http://allegro.pl/modularny-z[...]bronze-140mm-i2871701506.html . Mam też ogólne pytanie co do płyty głównej czy będzie "dawać radę" i czy 650 watt w zasilaczu wystarczy. O dysku SSD myślałem, ale póki co zrezygnuję z niego, bo 64GB to może być mało pod win 8, a 128 są póki co zbyt drogie

0

Te ośmiopinowe wtyczki nie są obowiązkowe. Można tam według instrukcji wpiąć czteropinowe 12V.

Ale ten zasilacz, który podałeś na początku ma tą ośmiopinową wtyczkę pod płytę główną: "1 x 8 Pin EPS12V".

0

Nie wiem po co Ci taka dobra karta graficzna przy tym procesorze - nie będzie ona za nim nadążać.

0
Osiej napisał(a):

Nie wiem po co Ci taka dobra karta graficzna przy tym procesorze - nie będzie ona za nim nadążać.

A do takiej karty graficznej jaki procesor polecasz?

0

Jak kupujesz kartę graficzna high-end a procek taki mid-market to tak trochę nie halo... Zasada jest taka: jak high-end to wszystko high-end, czyli do tej karty Core i7.

0

a czy np jakaś grafika z serii GeForce powiedzmy 660Ti nie byłaby lepsza od tego HD 7950?;) np coś takiego http://allegro.pl/asus-geforc[...]-3d-surround-i2879469281.html

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0