Visual C++ 2010 express ustawienia

0

Ściagnęłam sobie program Visual C++ 2010 express - i mam pewien problem, otóż: Programuje (ucze sie tak wlaściwie) w języku C i mam pytanie, jak zmienić ustawienia w visualu z języka c++ na c?

0

nie wiem o co dokładnie ci biega. Ale gdy tworzysz projekt i dodajesz nowy plik to ten plik musi mieć rozszerzenie .c
np. main.c

0

@UP a ja wiem o co biega.. patrz załącznik i pokaż mi tam rozszerzenie .c

0

W wersji 2008 można było w opcjach zmienić by kompilator traktował kod jako kod C, jednak nie polecam tak się bawić. Najlepiej używać extern.

0
several napisał(a)

W wersji 2008 można było w opcjach zmienić by kompilator traktował kod jako kod C, jednak nie polecam tak się bawić. Najlepiej używać extern.

Dlaczego nie polecasz w ten sposób zmieniać tego? Coś źle to działa?

@Autor: prawym na projekt->Properties->Configuration Properties->C/C++->Advanced->Compile As i wybierasz co Ci pasuje

0
byku_guzio napisał(a)

Dlaczego nie polecasz w ten sposób zmieniać tego? Coś źle to działa?

Potrzebowałem napisać krótki kod stricte C który potem miał być kompilowany pod AVR. Zmieniłem ustawienia kompilatora tak jak podałeś no i nie za bardzo VS chciał ze mną współpracować. Na oko kod był poprawny tak więc (na moje szczęście) spróbowałem innego środowiska i padło na C-Free z MinGW i wszystko spokojnie mi się skompilowało i mogłem wziąć się za optymalizację.
Co zabawniejsze, gdy ustawiałem w VS Compile As C++ kod się kompilował ;p Ta jednorazowa przygoda ze zmianą ustawienia kompilatora sprawiła, że odradzam tą metodę, przynajmniej w VS2008. Nie dociekałem dokładnie co mu tam nie pasowało, nie miałem na specjalnej ochoty, chcesz mogę przesłać Ci plik z kodem jeśli chcesz się pobawić, nie ma tam dużo kodu - sto pare wierszy jeśli dobrze pamiętam albo jeszcze mniej - w całości zawarty w main.

0

Z kodem mi się bawić nie chce, bo stricte C nie znam, tylko nie dawno miałem do napisania coś malutkiego(tam nie miało co nie działać). Ale dobrze, wiedzieć, żeby w przyszłości jak coś nie katować się z jakimiś błędami z kosmosu tylko zmienić kompilator ;)

0

Co zabawniejsze, gdy ustawiałem w VS Compile As C++ kod się kompilował ;p
Biorąc pod uwagę, że 99,9% kodu C jak najbardziej się skompiluje jako C++, to nie jest nic nadzwyczajnego. Nie napisałeś jakie miałeś błędy wcześniej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0