załapałem kilka wirusów uzyskam pomoc ?

0

Witam!
Załapałem między innymi
virus.bat.bbm.clsv
trojan.psw.win32.fantast
trojan.spy.html.bayrfraud.hn
trojan.win.32.wmpatch
bat.looper
trojan.bat.antiv.a
trojan.psw.ubs.half
trojan.win.32.hooker

po wyłączeniu kompa już system nie wstał. Jak jeszcze działał pojawiło się wiele okien jedno po drugim jakieś alerty typu plik został zmodyfikowany, zablokowano to i tamto a także okno jak w trybie dos i coś tam jakby odliczało??? teraz przy uruchomieniu windowsa tryb normalny pojawia się logo po tym blue screen ale na ułamek sekundy i następuje restart. Nie mogę zastartować z żadnego dostępnego trybu. Mało tego nie startuje po zmianie w biosie - z płyty xp, z płyty utworzonej Hirens Boot CD. Cały czas mam odczyt systemu z dysku C. Na xp od szwagra zawiesza po wyborze "naciśnięcie dowolnego klawisza spowoduje....". Mam dysk nr2 podpiąłem go później by sprawdzić nr1 czy nie padł i zacząłem go skanować (skany się wieszały) po czym trzask prask i ten też padł ale inaczej. Zablokowało wszystko jedyne co mi się udało zrobić to zainstalować kasperskiego i go odpalić no i miałem większy problem bo po ponownym uruchomieniu po skanie kasperskiego windows się wiesza po wyświetleniu tapety.
Próbowałem załadować nowy bios ale opcja Q-flash nie wykrywa mi nagrywarki pomimo tego, że po automatycznych testach ją normalnie umieszcza na kanale 1 jako master poza tym mogłem z niej korzystać do końca działania systemu. Podłączyłem stary wysłużony ale dobry DVD-Rom na IDEE i też to samo.
I tylko po włożeniu dysku z ubuntu nie instalując go później odpaliłem winde przeskanowałem dysk nr2 za pomocą Dr. Web Cureit! pokazał listę zakażonych plików niby wszystkie wyleczył 2 przeniósł do kwarantanny a było ich 890 większość .exe mam te wszystkie logi na dysku tylko, że znowu po restarcie klapa teraz to nawet z tego ubuntu nie boot-uje stało się to samo co z nr1 pokazuje się menu blue screen po wyborze i restart.
Dodam jeszcze, chcę ten dysk wykasować, wyczyścić, zmazać, sformatować obojętne byle się tego pozbyć to tylko dysk nr2 a najważniejszy jest nr1 to jego będę próbował ratować z windy postawionej na nowo na nr2. To wygląda tak, że płyta zaczyna się kręcić jak do odczytu (szumi) i za dwie sekundki przechodzi do menu - awaryjny itp. Może coś z BIOSEM, CMOSEM, sam nie wiem. Teraz np. już nie mam pod F9 XpressRecovery2 znikło reagował i przestał. Jeszcze jedno bo już od tego myślenia muzg mi się lasuje a to już z 24 godzina nad tym badziewiem czy jeśli włożę jedną z tych płyt Ubuntu, Dr, czy inną startową to po odłączeniu dysków powinienem mieć jakiś odczyt czy komunikat brak systemy naciśnij..... ?

GA p35 DS3L, BIOS F9a
2 x 640 GB - F1 samsung
LG nagrywarka
napędy SATA II
ps
dysk nr1 jest dla mnie bardzo ważny nie mogę go od tak sformatować.
za błędy i idiotyczne dla profesjonalistów opisy serdecznie przepraszam
ale i tak proszę o pomoc [???] [???] [???]

0
  1. weź ten dysk, który jest dla Ciebie ważny i na razie schowaj głęboko i nie podłączaj
  2. ten drugi dysk podłącz do jakiegoś kompa (np. u znajomego), który ma zainstalowanego antywira, przegraj sobie co tam masz ważnego (np na płytkę) i go sformatuj (może być po windowsem ale WYŁĄCZ szybkie formatowanie).
  3. podłącz ten sformatowany dysk do swojego kompa i go uruchom
  4. wejdź do biosu i załaduj ustawienia domyślne, ustaw startowanie z CD

daj znać czy zadziałało

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0