Internet radiowy i router.

Odpowiedz Nowy wątek
2009-07-01 10:59

Rejestracja: 13 lat temu

Ostatnio: 10 lat temu

0

Cześć. Zostałem zwerbowany by pomóc komuś z rodziny w pewnej sprawie.
Mianowicie lokalny provider zakłada internet radiowy no i wiadomo. Na dachu jest antena kierunkowa, i kablem prowadzi do mieszkania, ja mam podłączony ten kabel do karty wifi czy wlan nie wiem jak to sie nazywa z wejściem RP-SMA z tego co wyczytałem. (w PC)
No i musze wiedzieć, co trzeba kupić jeśli nie chce sie podłączać do karty w PC tylko celem jest żeby internet odbierał w całym domu w laptopie. Zaznaczam wyraźnie że nie chodzi mi o dzielenie łącza na dwa komputery, tylko bedzie sam laptop.
Więc czy trzeba kupić router który bedzie rozsyłał sygnał a jakas karta wifi z antenką bedzie odbierała to w lapku?
Bo z tego co widziałem to routery mają wejścia takie internetowe chyba RJ a nie takie RP-SMA. I czy jesli laptop ma na wyposażeniu karte do wifi to ona bedzie odbierała ten sygnał, czy trzeba jakąs specjalną?
Z góry dzieki za zainteresowanie.

Pozostało 580 znaków

2009-07-01 11:16

Rejestracja: 12 lat temu

Ostatnio: 1 rok temu

0

Ogólnie kabel z anteny wpinasz do routera, kabel z routera (rjka zwykła) wpinasz do drugiego routera, a w wejście/wyjście antenowe z drugiego routera wpinasz antenkę którą z tym routerem dostałeś. Sam tak mam, działa bez problemu. Ewentualnie prawie na pewno są dostępne routery z dwoma wejściami antenowymi, wtedy wpinasz kabel od dachowej anteny do jednego, a antenkę wifi do drugiego.
Potem pozostaje jeszcze oczywiście skonfigurować default gatewaye i takie tam.

Pozostało 580 znaków

kita_
2009-07-02 00:02
kita_
0

a coś takiego jak Access Point nie jest tu przydatne? bo mam już metlik w głowie przez ten internet ;p

Pozostało 580 znaków

2009-07-02 09:40

Rejestracja: 12 lat temu

Ostatnio: 1 rok temu

0

No tak. Mi się zawsze to pieprzy :P Router ogólnie to jest ustrojstwo z kablami. Access Point to jest takie samo ustrojstwo jak router, z tym że AP nie ma kabli a antenkę. Summa summarum na wszystko gadam router :P

Ogólnie potrzebujesz dwóch cosiów z wejściami antenowymi (albo jednego cosia z dwoma takimi wejściami) - cena za jedno takie to bodaj koło 80zł, ale pewien nie jestem, dawno nie kupowałem. I robisz jak mówiłem: do jednego kabel od dachowej anteny, potem rjka z portu do portu na drugim. I na tym drugim antenka do wejścia na antenę. Konfigurujesz i będzie działało.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0