Kompatybilnosc procesora i płyty głownej

0

Szef kazał mi znaleźć lepszy procek do płyty głównej. Obecnie jest Celeron 2.0GHz na Socket 478 (Socket N). Do tego gniazda znalazlem na allegro P4 z 3.0GHz z HT i... dostałem zjebke, że nie sprawdziłem czy ta płyta głowna obsługuje hyper-threading! Próbowałem sie tłumaczyć ale szef to szef i tak namieszał mi w głowie, że taraz pytam na forum. Czy może być tak, ze procesor z HT na nieodpowiedniej płycie (ale gniazdo pasujące :> ) nie będzie obsługiwał HT albo przestanie zupełnie działać? [???]

0

Krótko: może

0

Z tego co mi wiadomo, będzie działał jak procek bez HT, choć w przypadku większości płyt wystarczy update BIOSu (wiem, bo sam mam P4 3.0GHz HT).

0

Nie będzie problemów. HT nie jest konieczne, można go wyłączyć/włączyć w BIOSie, ewentualnie jak płyta główna nie obsługuje może update doda tą opcję.

// a więc sam sobie przeczysz w swojej odpowiedzi - Q

Trzeba jednak koniecznie patrzeć czy płyta obsługuję Prescotty (o ile to ten rdzeń). Idą one troszeczkę wyżej na allegro, bo tańsze obsługują tylko Willamette i Northwood. Update BIOSu nic nie da, tylko zmiana płyty na obsługę tych procków.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0