Kto mieczem wojuje, ten od miecza...

Odpowiedz Nowy wątek
2017-06-19 11:28
0

No i w końcu "doczekaliśmy się" sytuacji, w której to muzułmanie zaczęli być rozjeżdżani ciężarówkami: http://www.bbc.com/news/uk-england-london-40322960. Oczywiście musiało się to w końcu wydarzyć i było to jedynie kwestią czasu. Pytanie - co dalej? Moim zdaniem to dopiero początek i konflikt będzie eskalował. Ciekaw jestem jak to się skończy. Jak myślicie - czy ekstremizm muzułmański w końcu dobiegnie końca i będziemy świadkami odrodzenia świata arabskiego ze wszystkim tym, co zostało zaprzepaszczone w początkach średniowiecza? Czy raczej kultura ta nie poradzi sobie ze swoimi radykałami, będzie co raz bardziej piętnowana i odejdzie w zapomnienie?

Zapraszam do kulturalnej burzy.


The quieter you become, the more you are able to hear.

Pozostało 580 znaków

2017-06-19 11:41
0

Jak myślicie - czy ekstremizm muzułmański w końcu dobiegnie końca i będziemy świadkami odrodzenia świata arabskiego ze wszystkim tym, co zostało zaprzepaszczone w początkach średniowiecza?

Ja bym chętnie poczytał o tym świecie arabskim, co osiągnął i czemu to zaprzepaścił, itp. Więc jak ktoś zna tytuły jakichś ciekawych książek na ten temat to może się nimi ze mną podzielić.

Pozostało 580 znaków

2017-06-19 13:13
0

Wojna już jest. Tylko w innym wymiarze niż to, co pamiętamy z lekcji historii lub znamy z filmów. Przy okazji polecam świetny film "Nazywam się Khan"

Pozostało 580 znaków

2017-06-19 13:53
0

@Gjorni gwoli ścisłości to nie aż taka nowość, wcześniej był już Breivik, bywały pomniejsze incydenty w Niemczech wymierzone w Turków jeszcze w latach '90.

Atak Breivika gwoli ścisłości nie był wymierzony bezpośrednio w muzułmanów. - Haskell 2017-06-19 14:15
Dokładnie, celował w przyczynę choroby, nie w objaw - caer 2017-06-19 16:18

Pozostało 580 znaków

2017-06-19 15:22
2

Byłem ciekawykiedy powstanie ten temat. Swoją drogą to ciekawe że jak 1 osoba zgineła to jest zamach, a wubuch bomby i 20 ludzi to incydent :D


Nie pomagam przez PM. Pytania zadaje się na forum.
Polecam przeczytać znaczenie angielskiego słowa incident bo to już zaczyna być nudne - caer 2017-06-19 16:19
Chodzi o polskie media, nie angielskie - scibi92 2017-06-19 17:07
Jak to? Przecież link w pierwszym poście jest do brytyjskiej strony (to że polskie pismaki przepisują bez zrozumienia byle kto szybciej to inna sprawa oczywiście) - caer 2017-06-19 17:31
bo burmistrz Londynu to ciapty i to jego słowa i okrutnym zamachu były ;) - topik92 2017-06-19 23:48

Pozostało 580 znaków

2017-06-19 16:16
0
tdudzik napisał(a):

Ja bym chętnie poczytał o tym świecie arabskim, co osiągnął i czemu to zaprzepaścił, itp. Więc jak ktoś zna tytuły jakichś ciekawych książek na ten temat to może się nimi ze mną podzielić.

Wkład cywilizacji Arabskiej w cywilizacje:
Kto wie co to jest Sanskryt? - prawdopodobnie nikt.
Sanskryt to język literacki starożytnych Indii. Arabscy uczeni wiedzieli to już dawno temu.
Następnie po zapoznaniu się z Sanskryptem uzyskali dostęp do wiedzy nt. systemu dziesiętnego i cyfr w tymże stosowanych.
Zaczęli używać powyższego systemu zapisu tym samym rozpowszechniając go w Europie (stąd cyfry arabskie -bo Arabowie!!!).
Jednym z ich propagatorów był także włoski matematyk Fibonacci!!
Ty teraz biały człowieku siedząc przed ekranem swojego komputera widzisz na ekranie pełno tych cyfr!!!
A jest to spuścizna wcześniejszych pokoleń, między innymi w tym i starożytnych, wąsatych z chustami na głowie i przedzierającymi się w piasku starożytnych Arabów naukowców!!
Warto o tym pamiętać, że oni też coś osiągnęli i też mają wkład w cywilizacje!!

Pomijając względy religijne i brzydkie zachowania imigrantów w krajach zachodniej Europy.
-Gdyby tak odsiać teraz cały napływ "imigrancki" i sklecić tylko czystych rasowo Niemców, Włochów, Hiszpanów, Francuzów to co by zostało?
Społeczeństwa stagnacyjne, wygodnickie i stare -Niemcy w których nie miałby kto leczyć na starość w SPA. W których nie miałby kto robić kebabów i dostarczać pizzy!!
W których nie miałby kto jeździć Uberem. -No właśnie Uberem!!! To widać nawet w Polsce, gdzie polscy przedsiębiorcy biorą flotę aut w leasing a następnie zatrudniają ukraińskich imigrantów za psie pieniądze, żeby jeździli na Uberze i spłacali im samochody.
Ktoś musi podupadające narody leczyć, wozić - ktoś musi wygodnickie życie ludzi zapewniać - --- w końcu -> Ktoś musi utrzymywać rozwój koniunkturalnych kapitalistycznych gospodarek!!!
A Wy widzicie tylko zamachy, imigrantów, brudasów żeby za chwile nażreć się u jakiegoś turka w kebabie. Tfu tfu tfu. Na takiej problem trzeba spojrzeć bardziej złożenie i pod wieloma aspektami.
Biorąc pod uwagę, że taka Japonia naprzykład ma się całkiem nieźle bez tych imigrantów.
Nadchodzi piąta faza rozwoju demograficznego w Europie.
Jest to faza w której społeczeństwo starzeje się a młodych, aktywnych i dynamicznych rodaków jest coraz mniej.
Coraz więcej jest staruchów, którymi my też będziemy.
I kto nas wtedy będzie leczył?
Kto będzie nam robić fast foody?
Będą imigranci, rozwój gospodarczy i zamachy czy może brak zamachów, brak imigrantów i brak rozwoju gospodarczego?
A może będzie wojna?
A może będzie rozwój gospodarczy mimo braku imigarntów?
Tego i więcej dowiecie się w następnym odcinku, który wyemitujemy wam w 2020.
Pozdrawiam Reptilians


PROGRAMY NA ZAMÓWIENIE, ZALICZENIA STUDENCKIE, KONFIGURACJA SERWERÓW, SYSTEMÓW I BAZ DANYCH, STRONY INTERNETOWE, POMOC W PROGRAMOWANIU, POPRAWIENIE I OPTYMALIZACJA APLIKACJI
JAVA, C++, LINUX, WWW, SQL, PYTHON
POSIADAM KOMERCYJNE DOŚWIADCZENIE
TANIO, SZYBKO I PORZĄDNIE
Z KOMENTARZAMI OBJAŚNIAJĄCYMI KOD
PISZ NA PRYWATNĄ WIADOMOŚĆ
CENY JUŻ OD 49,99ZŁ ZA PROGRAM
ZAJMIJ SIĘ TYM CO CIĘ NAPRAWDĘ INTERESUJE!
Gdyby się tak naprawdę wgłębić to wkład natywnych arabów w cywilizację muzułmańską nie jest duży. Poza językiem i religią powiedziałbym że wręcz marginalny. Kultura muzułmańska to głównie zislamizowane cywilizacje grecko-rzymskie i Persowie. Niewiele tam nomadów z pustyni. - loza_szydercow 2017-06-19 16:35

Pozostało 580 znaków

2017-06-19 16:20
1
scibi92 napisał(a):

Byłem ciekawykiedy powstanie ten temat. Swoją drogą to ciekawe że jak 1 osoba zgineła to jest zamach, a wubuch bomby i 20 ludzi to incydent :D

No cóż, to wynika wyłącznie z powszechnej nieznajomości języka angielskiego, nie tylko wśród polskich pismaków kalkujących zagraniczne artykuły, ale też ludzi, którzy czytają w oryginale nie znając znaczenia słów.


"HUMAN BEINGS MAKE LIFE SO INTERESTING. DO YOU KNOW, THAT IN A UNIVERSE SO FULL OF WONDERS, THEY HAVE MANAGED TO INVENT BOREDOM."
edytowany 3x, ostatnio: somekind, 2017-06-19 16:22

Pozostało 580 znaków

2017-06-19 16:28
2

" Jak myślicie - czy ekstremizm muzułmański w końcu dobiegnie końca i będziemy świadkami odrodzenia świata arabskiego ze wszystkim tym, co zostało zaprzepaszczone w początkach średniowiecza?" A co zostało zaprzepaszczone? Po drodze mamy Osmanów, Safawidów i Wielkich Mogołów. Jedyny problem z nimi jest taki że żadna z tych cywilizacji nie zdążyła się załapać na rewolucję przemysłową i europejskie potęgi je zjadły. A dzisiejszy ekstremizm? :D Śmiechu warte, kilkanaście organizacji islamskich sponsorowanych przez Saudów którzy z kolei są proxy dla CIA i amerykańskiej polityki. Oddalenie UE od krajów arabskich jest USA bardzo na rękę bo pozwala Amerykanom utrzymać dominację w rejonie półwyspu arabskiego - tam gdzie jest ropa. A przy okazji tylko lekko osłabia wewnętrznie rywala (UE), same zyski.

Zastanawia mnie tylko o co na linii UE - USA rzeczywiście poszło czy nie czasem o próbę wyparcia przez euro dolara jako waluty na rynku handlu ropą. To jest dla USA kwestia wręcz śmiertelnie poważna a wszystko co obecnie się dzieje sprowadza się właśnie do eliminacji tych krajów które chciały euro wprowadzić i do osłabienia samej strefy - czy to przez działania odśrodkowe (Brexit) czy też poprzez próbę osłabienia spójności wewnętrznej (zamachy). I to się w zasadzie powiodło.

Wojny kulturowej czy tam religijnej nie ma, jest wojna między superpotęgami o dominację - ale bez dostępu do faktycznych raportów wywiadów na potrzeby wewnętrzne to nie wiadomo kto z kim i do czego. Masom rzuca się papkę medialną i jakieś pierdy o kalifacie czy tam inwazji muzułmańskiej. Przynajmniej nie będą zaglądać tam gdzie nie powinni :)

To gadanie o rzekomej islamizacji ma też inny wymiar psychologiczny. Gdyby elity mówiły do ludzi "jedźcie na Bliski Wschód, bo mają tam ropę", to mało komu chciałoby się ruszać tyłek, ale przy biadoleniu "jedźcie na Bliski Wschód, bo inaczej islam zniszczy cywilizację białego człowieka" już znajdą się chętni do umierania za ojczyznę ;) - Ursu 2017-06-19 20:15
Nikt na Bliski Wschód się nie wybiera - nie ma po co. Przecież te wszystkie państwa są tak żałośnie słabe że wystarczy sypnąć dolarami żeby przywódcą tam został nawet czarny rudy chiński żyd :) Jedyne liczące się tam państwa obecnie to Turcja i Iran, Turcja jest w NATO a Iran jest bacznie obserwowany. Po co wysyłać tam ludzi skoro można to zrobić rękami miejscowych i jeszcze magazyny broni wyczyścić? A jaki to poligon dla sił specjalnych ;) - loza_szydercow 2017-06-19 20:30
Ale USA robi jedno i drugie - zarówno sypie dolarami jak i ma tam swoje bazy wojskowe. - Ursu 2017-06-19 20:38

Pozostało 580 znaków

2017-06-20 00:46
0

Wojny kulturowej czy tam religijnej nie ma. A dzisiejszy ekstremizm? :D Śmiechu warte, kilkanaście organizacji islamskich ...

Polecam obejrzeć ichnią twórczość, http://www.filmweb.pl/film/Dni+chwały-2006-300532 film polecam bo jest równie kiczowaty co polskie filmy historyczne, ale przez to że mają inną kulturę. Bardzo fajnie widać, w jaki sposób nasi rodacy potrafią spieprzyć nawet dobry film. Dla tych którym nie chce się oglądać, film jest algierczykach w walczących w podczas II wojny w armii francuskiej. I pełno w nim smaczków o tym ze kiedyś francja będzie ich.
Albo kiedyś przez przypadek oglądaem dokument o ich nim footballu. Nasi kibole śpiewają że "żółte jest słońce, niebieskie niebo" ew. "jebać [nazwa klubu]", a oni śpiewają że zajmą Paryż i spuszcza w [CIACH!] pod katedrą notre dame. A ich dzieci chodzą tak jak nasze na stadiony i tego słuchają. U nas gówniarzeria od czasu do czasu zabija kogoś za to że nosi szalik innego koloru. A całe pokolenia śmieją się z tego sąsiedniego miasta od kluby b, jedni mniej serio drudzy bardziej ale jednak. Tylko różnica jest taka że o ile z szalikiem nie trzeba się obnosić, a z miasta mozna sie przeprowadzic,o tyle koloru skóry się nic nie zrobi.
Albo jak sa te badania, z gatunku zus [CIACH!], każdy wie ze Zus [CIACH!] nic się z tym nie robi ale, taka mała czerwona lapka z tyłu głowy. Wiele osób tak ma, np. żartując o tym że nie będzie emerytur, itp. nie muszą nawet czytać takich tych badań i raportów każdy po prostu wie ze nas system jest nie wydolny. Tak samo są badania o tym ze oni zajmą Europe, bo sie szybciej mnożą. I tak jak my od dekad czytamy o zus'ie tak samo oni czytają o tym ze będą kiedyś tu rządzić.I mają to wbite do głowy dokładnie tak jak my to że "polska to jedne wielkie bagno, i wszyscy kradną",a wrogowie są na wschodzie i na zachodzie. Różnica jest taka że oni o problemach jest lepiej nie myśleć żeby sie nie denerwować i udawać że ich nie ma( pełno osób tak robi), o tyle tym że będziesz tutaj panem i będzie tak jak chcesz fantazjuje się dość fajnie. Jedno i drugie jest powtarzane przystole w pracy, u wujka na imieninach. A młodzi tego słuchają biorą za pewnik, choć nie rozumieją przyczyny. U nas tacy ludzie głosują na korwina co chce zniszczyć system. a tam słuchają bajeczek o dziewcach za zabijanie nie wiernych.
Nie bagatelizowałbym tego ze oni nas nie lubią, i nie pisał ze to tylko kilkanaście bojówek.

edytowany 1x, ostatnio: topik92, 2017-06-20 00:47
Nie wiem po jakiemu jest ten post, bo nie rozumiem ok. połowy zdań które napisałeś, ale: "o tyle koloru skóry się nic nie zrobi" - nie słyszałeś nigdy o Michaelu Jacksonie? - Ursu 2017-06-20 02:17
są badania wskazujące, że muzułmanie mnożą się szybciej, ale to nie jest tempo z którym uda im się wyprzeć nie-muzułmanów (czyli jakieś ~95% Europy) w ciągu najbliższych dekad. - Ursu 2017-06-20 02:21
całkiem możliwe, bardzo często tak mam jak pisze zbyt późno. Jestem byłem z byt senny by zauważyć że pisze nie składnie. - topik92 2017-06-20 20:24

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0