Przeskok z Delphi na c++...a może coś innego?

0

Jak w temacie. Po ponad 2 letniej przygodzie z delphi postanowiłem poćwiczyć sobie inny język.
Myślę nad C++ choć po zobaczeniu przykładów w tym języku trochę się zszokowałem xD.
Głównie zajmuję się aplikacjami pod win lub dll-kami.

Jaki język mi polecicie do tego? Musiałbym kupić jakąś książkę by się doszkolić.
Jeśli chodzi o c++ to wyczytałem że najnowsze wydanie symfoni c++ z 2010 roku jest dobra ale jakoś nie mogę znaleźć tego wydania.

Z góry dzięki za pomoc, Kamil.

0

Ja chyba wolałbym zacząć naukę C# albo Javy (Co planuję już od na prawdę długiego czasu..) niż C++. Zobaczymy co powiedzą inni, ale wydaję mi się, że te języki są bardziej przyszłościowe,,

0

Może i są bardziej przyszłościowe, ale języki pure obiektowe na początek to nie najlepszy pomysł, bo trochę trudno to ogarnąć na początek i ludziom się potem zdrowo pie****i wszystko.

0

Myślę nad C++ choć po zobaczeniu przykładów w tym języku trochę się zszokowałem xD

Potem się już robi tylko gorzej…

0
sid90 napisał(a)

Ja chyba wolałbym zacząć naukę C# albo Javy (Co planuję już od na prawdę długiego czasu..) niż C++.

A ja wolałbym wysrać jeża.

sid90 napisał(a)

Zobaczymy co powiedzą inni, ale wydaję mi się, że te języki są bardziej przyszłościowe,,

O przyszłość c++ raczej nie martwiłbym się, co innego właśnie takie abstrakcyjne twory jak c# lub java, co bedzie jak ktos wymysli cos lepszego?

A jesli powaznie ktos mysli o programowaniu w c++ z przyszloscia to proponuje sie zainteresowac tym tematem: http://qt.nokia.com/products/developer-tools/

0

Dobra powiedzmy że pójdę na hardcore i spróbuje nauczyć się c++.
Jaka książkę do tego polecicie zważając na to że mam doświadczenie z delphi.

//choć po przeczytaniu kilku tematów doszedłem do wniosku (chyba dobrego) że zostanę przy tym delphi choć by się sypało.
Jakaś dobra książka do delphi w ogóle istnieje?:D

0

Jeśli ograniczasz się do Windowsa to sama Java czy C# nie mają wielu zalet nad Delp'him.

Ja standardowo polecam Scalę :) Jako prerekwizyt potrzebna jest znajomość Javy SE 6 (mniej więcej - Scala lepiej integruje się z nową Javą). Scala to połączenie języka obiektowego i imperatywnego z funkcyjnym. Całkiem ciekawe rzeczy można w tym tworzyć. Inaczej spojrzysz na programowanie po kursie Scali :)

0

hmmm scala... zainteresował mnie ten jezyk szczególnie dlatego że można pisać coś w stylu delphi like :D
choć moge się mylić

0

Nie wiem jak wygląda dzisiaj Delphi, ale Scala jest językiem wieloparadygmatowym, czyli możesz pisać w wielu stylach. Dość swobodnie można też mieszać kod Scalowy i Javowy. Od roku Scala szybko zyskuje na popularności. Być może niedługo przekroczy masę krytyczną i będzie nauczana w szkołach :)

0

Szczerze mówiąc o wiele więcej nauczysz się koncentrując na nauce różnych algorytmów, robiąc ćwiczeniowe programy z ich użyciem, niż na nauce kolejnego języka. W Delphi naprawdę można zrobić bardzo dużo, jeśli zna się algorytmy od średniej do dużej skali trudności.

0
Mariusz Jędrzejowski napisał(a)

Szczerze mówiąc o wiele więcej nauczysz się koncentrując na nauce różnych algorytmów, robiąc ćwiczeniowe programy z ich użyciem, niż na nauce kolejnego języka. W Delphi naprawdę można zrobić bardzo dużo, jeśli zna się algorytmy od średniej do dużej skali trudności.

Bullshit jak wszysto co plynie z twoich ust, po co mu znac jakies algorytmy skoro nie wiadomo czy w ogóle kiedykolwiek z nich skorzysta? Bardziej przydaje sie umiejetnosc czytania manuali i specyfikacji (takze algorytmow) a nastepnie wykorzystania tego w praktyce. Jezyk to tylko narzedzie, oczywiscie warto w ktoryms sie specjalizowac.

0

@Mariusz Jędrzejowski, skoro jesteś bezkrytycznym fanbojem Delphi to jakim prawem stwierdzasz, że nauka innych języków nie jest rozwijająca? Może w wypadku języków różniących się jedynie detalami składni tak jest. Algorytmy są ważne, ale jak często się nimi faktycznie posługujesz? Doświadczenie płynące ze znajomości większej liczby paradygmatów i tricków stosowanych w innych językach procentuje na każdym kroku - programista nie może stać w miejscu.

0

Nie powiedział, że nie jest rozwijająca, tylko że bardziej rozwijające jest opanowanie algorytmów.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1