Programowanie webowe, .NET, a może jeszcze coś innego?

0

Co uważacie za bardziej perspektywistyczne, lepiej płatne, bardziej potrzebne w przyszłości? Jestem po inżynierce, liznąłem trochę wszystkiego, podoba mi się zarówno programowanie w C#, jak i webowe, w javie mało co robiłem, ale wydaje się podobna do C#. Czy są znaczące różnice pomiędzy tymi technologiami jeśli chodzi o zarobki teraz i (o ile można to przewidzieć) w przyszłości? W co lepiej iść, jeśli podoba mi się na równi? Może nie ma różnicy, a wybór w tym przypadku powinienem sprowadzić do czegoś tak banalnego, jak "do której firmy mam bliżej"?

Nie mam doświadczenia zawodowego w takich firmach, toteż startowałbym pewnie praktycznie od zera. Jednak projekty na studiach to nie to samo co profeska. Biorę też pod uwagę jakiś staż "wprowadzający", więc fajnie byłoby dokonać dobrego wyboru już teraz, a nie stracić czas na doszkalanie się w technologii, która odchodzi do lamusa, albo jest dużo mniej płatna. Poradźcie coś zagubionemu człowiekowi :)

1

Możesz iść w webowke z C# -> ASP.NET ;)

1

Możesz iść w webowke z JAVA# ;)

0

Więc jeśli chodzi o programowanie webowe, to raczej pchać się w backend? To znaczy łatwiej będzie się ewentualnie przebranżować z PHP na C#, jave, niż siedzieć we frontendzie i później nagle ładować się do np. C#. Dobrze kombinuję?

0
ytrewq napisał(a):

Więc jeśli chodzi o programowanie webowe, to raczej pchać się w backend? To znaczy łatwiej będzie się ewentualnie przebranżować z PHP na C#, jave, niż siedzieć we frontendzie i później nagle ładować się do np. C#. Dobrze kombinuję?

A moze lepiej wybrac co Ci sie bardziej podoba?

2

Idź w to co Ci się podoba. Większość ofert na C# to będzie webówka (backend w .NET i front w jakimś JS albo Razor) i "full stack" więc będziesz miał do czynienia i z back-endem i z frontem ( powtórzę, JS, żadne PHP). Dużo zależy od oferty. Możesz więc spokojnie szukać czegoś takiego. Idź w to co Ci sprawia frajdę, wtedy będziesz w tym dobry i będziesz dobrze zarabiać, bo z samej pasji będziesz się rozwijać. Nie idź w coś co Ci się nie podoba.

Kasowo wszystkie wymienione przez Ciebie opcje z 1 posta są ok. w PHP się nie pchaj.

Co do decyzji C# - JAVA - tu także nie ma dla Ciebie jako początkującego większej różnicy, idź w to co Ci się podoba względnie spróbuj startu w tym co lepiej znasz.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0