Poziom programowania na informatyce algorytmicznej na Pwr

0

Cześć, chciałem zapytać jak wygląda poziom programowania na informatyce algorytmicznej na Politechnice Wrocławskiej, a raczej jakich umiejętności wymagają na start, tzn stoję przed wyborem uczelni i jakiegoś kierunku, mam indeks na wszystkie uczelnie (olimpiada z fizyki) więc dostać się dostanę, ale nie rozszerzam informatyki, można powiedzieć że na ten moment nie wiele umiem, ale szybko się uczę i wierzę, że zaczynając od ,,podstaw" byłbym w stanie to nadrobić, mam też w planie pouczyć się w przerwie po maturze, tylko właśnie pytanie czy nie jest już za późno. Uspokaja mnie trochę fakt że przy rekrutacji na ten kierunek matura z fizyki jest traktowana na równi z tą z informatyki tylko czy to znaczy że zaczniemy od podstaw na studiach i utrzymując odpowiednie tempo dam sobie radę? Też chciałbym zaznaczyć, że wiem że studia to nie kurs programowania i muszę się uczyć sam, tylko chodzi mi o ten poziom początkowy. Nie interesuję mnie też specjalnie praca w przyszłości jako jakiś programista, wolałbym pójść w bardziej matematyczną stronę jak ML, ale myślę że na 1 stopień informatyka algorytmiczna byłaby dobrym pomysłem. Byłbym wdzięczny za każdą opinię i radę.

1

UWr lepszy

1

Jeżeli jesteś dobry z fizyki, to musiałbyś się chyba po prostu obijać żeby nie dać sobie rady. I tak, na pewno uczą od podstaw. W zasadzie jak masz chęci do pracy to masz już wszystko co jest Ci potrzebne. Sugerowałbym tez, może odpocząć trochę po tej maturze ale w każdym razie, na pewno na spokojnie podejść do tego.

0

Jeśli nie idzie czegoś czysto matematycznie równaniem rozwiązać to robisz to algorytmicznie, czyli też matematycznie, ale rozwiązujesz to po prostu w mniej optymalny sposób niż idealny jak równanie.
Ale istnieje w matematyce mnóstwo problemów, których nie idzie łatwo rozwiązać bo istnieje np. nieskończoność rozwiązań i trzeba wybrać rozwiązania optymalizacyjne, które przybliżą nas w jakiś sposób do jakiegoś losowego rozwiązania lub najlepszego jeśli całą przestrzeń przeszukamy.

Jak chcesz być dobrym matematykiem to będziesz umiał wszystko, cały procesor możesz zaprojektować logicznie i potem tych logicznych funkcji używasz czyli jak byś się postarał to możesz każdy program zapisać jako matematyczny wzór.

I ML to algorytmika bardziej, a nie czysta matma, że wyprowadzisz wzór i on działa, tutaj przeszukujesz przestrzeń parametrów, przestrzeń używanych funkcji, wszystko jest takim dynamic programming nazywanym w algorytmice.
Większość wzorów jest numerycznie obliczana, analitycznie nie ma rozwiązania, więc są różnych matematyków algorytmy do implementacji.
No i matma jest najszybciej rozwijaną dziedziną na świecie, codziennie wychodzi tysiące papierów naukowych z nowymi algorytmami matematycznymi, szybciej się rozwijają niż potocznie frameworki javascript.

0

A nie myślałeś, żeby iść na studia z fizyki? Zawsze możesz później nauczyć sie programowania. Na fizyce też tego uczą.
Zmarnujesz się na informatyce imo.

0

PWr to jest uczelnia funkcjonująca w świecie logiki kwantowej.
Przykładowo - wypożyczasz na pół roku książki, żeby napisać pracę dyplomową. Po 2 miesiącach zostajesz skreślony z listy studentów, i tracisz dostęp do biblioteki. Efekt - Ty nie masz jak oddać książek, a uczelnia ich nie ma.

Należy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy inteligentny człowiek chce się w ogóle z taką instytucją zadawać.

2
somekind napisał(a):

PWr to jest uczelnia funkcjonująca w świecie logiki kwantowej.
Przykładowo - wypożyczasz na pół roku książki, żeby napisać pracę dyplomową. Po 2 miesiącach zostajesz skreślony z listy studentów, i tracisz dostęp do biblioteki. Efekt - Ty nie masz jak oddać książek, a uczelnia ich nie ma.

Należy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy inteligentny człowiek chce się w ogóle z taką instytucją zadawać.

Czyli zapisujesz się na studia, wypożyczasz książki ile tylko się da. Zostajesz skreślony, książki dostajesz za darmo i sprzedajesz. Profit. Powtarzasz do bycia milionerem.

Chociaż kto Ci kupi te książki które są na polskich uczelniach.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1