Najbliższa przyszłość w informatyce?

0

Powróżymy z fusów? :D Ale nie o to mi chodzi aby gdybać ale realnie przypatrzeć się rynkowi IT. Zaglądają tu młodzi czy starzy ludzie, którzy by chcieli brać się za "informatyczne" rzeczy ze względu na zarobki. Dla jednych to pasja dla drugich możliwość sporego zarobku. Można połączyć jedno i drugie. Aby uniknąć tematów co lepiej uczyć się C++ czy C# a może czy warto być administratorem sieci komputerowej a może uczyć się jako wdrożeniowiec, piszmy tutaj w jakie specjalizacje warto wchodzić w branży IT a w jakie nie.

0

Asembler, asembler i tylko asembler! Będą w nim pisane wszystkie programy, od biznesowych po webowe itd. !

5

Warto wchodzić w każdą która cię pasjonuje. Specjaliści zawsze będą w cenie, nawet jeśli będziesz koderem Delphi.

4
Shalom napisał(a)

Warto wchodzić w każdą która cię pasjonuje. Specjaliści zawsze będą w cenie, nawet jeśli będziesz koderem Delphi.

To nie problem w końcu jest ich tylko dwóch ;-)

0

Doświadczony specjalista z głową na karku zawsze znajdzie pracę... A co będzie bardziej potrzebne czas pokaże, rynek zweryfikuje. Ja generalnie sam uczę się programowania, a studiuję EiT, studia z kolei dadzą mi wiedzę bardziej w branży telekomunikacyjnej. Gdzie będę pracował, co będę robił - również czas pokaże. Tylko uważam, że nie można się zamykać np. tylko na programowanie i tylko na C#, itp.

0

Nie mam wykształcenia stricte informatycznego czy technicznego. Mam informatykę gospodarczą. Dostałem propozycje od byłego wykładowcy a trenera z Microsoftu abym robił kursy przygotowujące do certyfikatów Microsoftu jak MCTS a potem MCiTP a potem egzamin. Powiedźcie mi czy warto. Myślałem jeszcze o dwuletnich magisterskich studiach stricte informatycznych lub automatyka i robotyka.

0

To jest częściowa odpowiedź na Twoje pytanie: W czym się specjalizujecie
Jeżeli chcesz więcej zarobić to warto wybrać coś niszowego. Minus jest taki, że ciężej znaleźć pracę i łatwiej zostać bez pracy gdy Twoja specjalizacja zniknie.
Znacznie bardziej bezpiecznie jest wykształcić sobie ogólne umiejętności szybkiego przyswajania wiedzy i logicznego myślenia to będziesz w stanie w krótkim czasie wyspecjalizować się w każdej dziedzinie.

0

Dziękuje :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1