Jakie studia informatyczne wybrać?

0

Czy jest ktoś na forum kto orientuje się które uczelnie są dobre a nie mają bardzo wysokich progów punktowych? Szukam alternatyw ponieważ bardzo wątpię, że uda mi się napisać maturę tak dobrze, że dostanę się na AGH, a byłem tam zainteresowany kierunkiem Informatyka i Systemy Inteligentne. Oprócz AGH patrzyłem również na Politechnikę Krakowską, Uniwersytet Wrocławski oraz Politechnikę Wrocławską. Czy jest ktoś kto może się na ich temat wypowiedzieć? A oprócz tego, czy są jakieś inne uczelnie którymi warto się zainteresować?

1

Wybierz cokolwiek, jak już pójdziesz na studia będziesz rozczaorwany wszystkim. Nie nauczysz się tam nic, wiec dla samego papierka wybierz cokolwiek a ucz sie sam. Zebys po papierku jak zdobedziesz mógł powiedziec ze masz te 5 lat doswiadczenia juz.

0

@masterc: Czego mam się uczyć samemu? Języków programowania? Trudno mi obrać jakikolwiek kierunek i cel bo nie wiem czego oczekują pracodawcy, jakie są standardy itp.

1
Kapw napisał(a):

Trudno mi obrać jakikolwiek kierunek i cel bo nie wiem czego oczekują pracodawcy, jakie są standardy itp.

Wchodzisz na https://nofluffjobs.com/jobs i patrzysz czego oczekują na Juniora w twojej okolicy a potem się tego uczysz

2

które uczelnie są dobre a nie mają bardzo wysokich progów punktowych

To się wyklucza. Po pierwsze dlatego że poziom wynika z tego jak mocni są studenci (a mocniejsi studenci windują progi w górę). Po drugie dlatego że są inni ludzie tacy jak ty którzy np. nie dostaną się na UW ale wezmą następną najlepszą uczelnie, więć znów ciągną progi w górę.

Musiałbyś mieć jakąś "tajną" uczelnie o ktorej nikt nie wie :D

1

Idź tam, gdzie się dostaniesz lub gdzie potencjalnie masz bliżej. Teraz nabieraj siły, na studiach dowiesz się co i jak. Na robotę jeszcze przyjdzie czas i zamiast brać udział w wyścigu, to ciesz się i korzystaj z ostatnich wolnych chwil.

0

http://ranking.perspektywy.pl/2020/ranking/ranking-studiow-inzynierskich/informatyka-inz

Złóż na polibudę do Wrocka, Katowic, ewentualnie Łodzi, bo rozumiem, że nie chcesz przeprowadzać się daleko od Krakowa (Gdańsk, Poznań). Chociaż na Twoim miejscu składałbym również i tam. A im wyższe progi tym ambitniejsi i zdolniejsi studenci. Większe prawdopodobieństwo, że kogoś poznasz z kim będziesz mógł się nakręcać i rozwijać.

0

A jakich wynikow z matury sie spodziewasz?

0

@3l3ctric_philip: Odległość tak naprawdę nie gra roli. Mieszkam w małym mieście i do samego Krakowa mam 200km.

0

@stivens: Język angielski podstawa 100%, Język angielski rozszerzony 90%+, Matematyka podstawowa 90%+, Matematyka Rozszerzona 70-80%. Rozszerzam również Informatykę ale z tym to trochę taka loteria.

1

@Kapw: To nie żałuj pieniędzy na rekrutacje i składaj gdzie się da (również Gdańsk, Poznań). Wawę pomijam, bo progi na PW, UW równie wysokie jak w Krakowie na AGH

0

Kiedyś było tak, że ludzie po Politechnice byli wielkimi praktykami i kończyli w Embedded. Po Uniwerku totalnymi teoretykami i kończyli w Javie.
Ale też kiedyś wykładowcy nic nie umieli, bardziej wyznaczali kierunki samodzielnej nauki niż uczyli. Kto chciał się nauczyć to się nauczył, kto się nie starał to nie. A teraz to chyba się pozmieniało, to młode pokolenie to naprawdę umie programować już kończąc studia.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1