Programowanie z innej strony:) dzis-kim jest Team Leader?

0

Cześć!

O programowaniu, dla programistów, od doświadczonej Programistki. Może was zainteresuje. Zapraszam :)

4

Już naprawdę nie można powiedzieć: kierownik zespołu? To jest takie trudne? Nie cierpię tej współczesnej nowomowy.

1

"Właśnie dlatego zrezygnowałem z programowania. Kto by za tym nadążył? Są ciekawsze rzeczy do roboty niż ciągłe uczenie się nowych frameworków."

Już naprawdę nie można powiedzieć: Platforma Programistyczna? To jest takie trudne? Nie cierpię tej współczesnej nowomowy.

Twój pierwszy post z brzegu

Don't worry, be happy ;)

4

Mnie tam w ogóle nie interesowała prędkość dostarczania, bo to jest problem PM, a sędzią w konfliktach była zawsze moneta. No ale OK, rozumiem, że gdzieś TL jest połączeniem pani z HR, kierownika, psychologa i admina bazy. Patologia prawie jak bicie staruszek na trzeźwo, no ale nie oceniam.

Tak czy siak, to po co w ogóle ten kanał istnieje? Bo ogólnie wygląda jakby ktoś chciał obrazić inteligencję juniorów tłumacząc im rzeczy, których dowiedzą się w kilka minut w pracy.

4
Łukasz Poruszek napisał(a):

O programowaniu, dla programistów, od doświadczonej Programistki. Może was zainteresuje. Zapraszam :)

  1. Ta pani nie sprawia wrażenia "doświadczonej programistki". Może to sposób mówienia, a może stan faktyczny...
  2. Ten filmik jest zbyt pocięty... Jeśli człowiek nie potrafi się przygotować na ~6 minut przemówienia, to tylko pokazuje jaki ma stosunek do tego co robi, jak i do oglądających...
2

Współczesny TL to właśnie tak jak na filmiku często były senior eksploatowany w kierunku kierownika.
Piszę "eksploatowany" ponieważ wymaga się od niego doświadczenia programistycznego, znajomości technologii (niektórzy w ogłoszeniach nawet piszą "hands-on experience") a potem taką osobę przydziela się do góry spotkań jako potwierdzenie słuszności wygłaszanych tez i czas na kodowanie owszem jest, ale głównie w domu, jak nie ma kobiety i dzieci.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0